ISSN 1336-6491 | Online: 865 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 32574
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (18965)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (13609)

Najnovšie Články

Zobrazujem články 5356 až 5370 z cekového počtu: 8790.

27.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 1992 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Tomáš Krajčí si z Imoly vezie cenné body

Sobotné preteky Majstrovstiev Európy cestných motocyklov triedy Superstock 600 priniesli slovenskému jazdcovi Tomášovi Krajčímu ďalšie európske body.

 

27.09.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 22515 [Testy a predstavenia - Test]

-

Test jazdenky: Honda CB 500 – malá vrtká, dobre...

Po tejto Hondičke siahne zväčša začínajúci jazdec a často pristane v garáži nežnejšieho pohlavia. Nie je to však len taká kolobežka s motorom. Keď ju poriadne zdrapíte pod krk hneď sa premení na ľahkú divožienku.

 

26.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 10603 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Honda predstavuje ďalší nový model s novým motorom a prevodovkou - Integra 700

Z minuloročného konceptu sa stala hmatateľná novinka - skúter s motocyklovými prvkami nesie meno Integra. Pulzovať v ňom bude úplne nový motor s druhou generáciou dvojspojkovej prevodovky.

 

26.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 10871 [Bleskovky - Novinky]

-

Nové farby Kawasaki Z1000 a Z750 pre rok 2012

Koniec sezóny 2011 sa blíži a spolu s ním, nám výrobcovia postupne predstavujú, s čím prídu do sezóny 2012. U Z-etkových naháčov značky Kawasaki však dôjde iba ku kozmetickým zmenám.

 

26.09.2011 - Jaro Harly Jerga Čitatelia: 5946 [Bleskovky - Novinky]

-

Harley-Davidson Bratislava Open House 2011

V dňoch 23.-24.09.2011 pripravil Harley-Davidson Bratislava deň otvorených dverí pod názvom „Open House“.

 

25.09.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 10603 [Bleskovky - Novinky]

-

Ducati 1199 Panigale - uvezie každého

O tom, že Ducati chystá nový bike sa vie už dlhšiu dobu. Video a zopár pekných fotiek toho ale veľa nenapovie. Podarilo sa mi však vygoogliť zaujímavé špionážne fotografie Ducati 1199 Panigale.

 

25.09.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4805 [Bleskovky - Novinky]

-

Nová MV Agusta Brutale R 1090

Na trh sa čoskoro dostane nová MV Agusta Brutale R 1090. Naháč s brutálnou silou a nezameniteľným dizajnom sa už čo nevidieť dostane na „pulty“ dílerov.

 

24.09.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4900 [Bleskovky - Novinky]

-

Triumph Adventurer 1200 – špionážne fotografie

Redaktorom z anglického magazínu Motorcycle News sa podarilo zachytiť pripravovanú novinku z dielne Triumphu.

 

23.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5036 [Novinky - Čo nového v tlači]

-

Svet Motocyklov 10/2011

Nové číslo Sveta motocyklov je na pultoch novinových stánkov. Čo zaujímavé v ňom môžete nájsť?

 

23.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 8100 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Honda predstavila CBR1000RR Fireblade 2012

Doslova pred minútou uplynulo embargo na nový Fireblade. V skratke - ostrejší dizajn, lepší podvozok, poriadna prístrojovka a zlepšená aerodynamika.

 

23.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 3805 [Šport - Motocross]

-

FIM Monster energy motokros národov 2011

V motokrosovom areáli v Saint d´Angely vo Francúzsku sa počas víkendu uskutočnil svetový šampionát motokrosových družstiev - FIM Monster Energy motokros národov 2011 (Monster Energy FIM MXoN).

 

23.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5070 [Šport - Enduro]

-

ME Enduro – Štefan SVITKO – II. vicemajster Európy 2011

Francúzske mestečko Riom es Montagne bolo od piatku 16.9. do nedele 18.9.2011 dejiskom záverečného podujatia tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy enduro . V rámci tohto trojdňového šampionátu okrem súťaže jednotlivcov súťažili i národné a klubové tými v rámci ME družstiev – tzv. malá Európska šesťdňová.

 

22.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 3439 [Šport - Trial]

-

Trial národov 2011 v Tolmezze - Taliansko

Počas uplynulého víkendu 17.-18.9.2011 sa v talianskom Tolmezze uskutočnil TRIAL NÁRODOV 2011 – svetový šampionát trialovych družstiev mužov a žien.

 

22.09.2011 - TomiCapone Čitatelia: 3965 [Šport - SuperBike]

-

Umrú superbiky?

Oznámenie oficiálneho tímu Yamaha o odstúpení zo Superbikového šampionátu prišlo ako blesk z jasného neba a vo veľmi nevhodnej dobe. Čo je ale primárnou príčinou, že oficiálne tímy odstupujú prípadne zvažujú pôsobenie v SBK?

 

22.09.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 1319 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Jantulík zakončil sezónu dvadsiatym miestom

Posledné podujatie Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov sa konalo cez víkend na okruhu Hockenheimring. Slovák Jakub Jantulík, pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu, sa chcel s tohtoročnou sezónou rozlúčiť čo najlepším výsledkom.

 

| 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 |

KTM 390 Enduro R 2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »