Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2407 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26745
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16100)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10645)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (15)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka na „Novohradský trial“ - Majstrovstvá Slovenska v triale po druhý krát aj na juhu Slovenska

 Zdieľať

Pridané: 21.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 17598 [Šport - Trial]

Po vlaňajšom prvom ročníku „Novohradského trialu“, ktorý bol usporiadaný po prvý krát na juhu Slovenska v Auto-motodrome Grandprix Slovakia vo Fiľakovských Kľačanoch, známym to miestom nielen z pretekov Majstrovstiev Európy v autokrose, ale aj Majstrovstiev sveta v motokrose, sa tu prvý júlový víkend bude konať druhý ročník tohto podujatia.

Vlani sa Novohradského trialu zúčastnila väčšina aktívnych slovenských jazdcov, no organizátor oslovil aj maďarských trialistov. Došiel síce len jeden, no veľmi dobrý – Ferenz Szelei. Na Slovensku štartoval poprvý krát, preto si v sobotu zvolil kategóriu B, ktorú v celkovom hodnotení s prehľadom vyhral. V nedeľu išiel A-čko, kde skončil druhý za najlepším slovenským jazdcom Vladom Kothayom.

 2.Maďar Ferenz Szeley predviedol vlani veľmi dobrý výkon – v sobotu B-čko suverénne vyhral a v nedeľu skončil v A-čku druhý. Dúfajme, že ho v Kľačanoch uvidíme aj tohoto roku
2.Maďar Ferenz Szeley predviedol vlani veľmi dobrý výkon – v sobotu B-čko suverénne vyhral a v nedeľu skončil v A-čku druhý. Dúfajme, že ho v Kľačanoch uvidíme aj tohoto roku

Vlani bolo vytýčených šesť kontrolných úsekov, išli sa štyri kolá a vzhľadom na počet jazdcov a dobrej práci rozhodcov v sekciách, pretek „klapal“ bez akýchkoľvek problémov a všetci jazdci časový limit v pohode stíhali. Náročnosť sekcií bola v sobotu „nastavená“ na dážď, ktorý však tesne pred štartom ustal a trať postupne vysychala, preto v nedeľu organizátor trate sťažil, čo však väčšina jazdcov i divákov kvitovala. Tento rok by už malo byť pripravených osem sekcií a pôjdu sa tri kolá.

 Aj prekážka pre preteky koní sa dá využiť na trial - ako vidno, nielen kone ale aj Peťo Vranák ju tiež s istotou zdoláva.
Aj prekážka pre preteky koní sa dá využiť na trial - ako vidno, nielen kone ale aj Peťo Vranák ju tiež s istotou zdoláva.

Prvý ročník Novohradského trialu sa aj napriek krátosti času na prípravu a propagáciu podujatia vydaril a bol veľmi dobrým príkladom toho, že pokiaľ sa dá dohromady niekoľko nadšencov a majú porozumenie u majiteľov a prevádzkovateľov pozemkov a zariadení, dokáže sa usporiadať veľmi hodnotné podujatie aj v nových a pre trial netypických lokalitách. Naviac bol veľmi dobrým príkladom, že vhodnou voľbou tratí a efektívnym využitím možností zariadení určených aj na iné účely, môžu motoristické podujatia spĺňať náročné športové kritériá, a zároveň aj spĺńať všetky podmienky bezpečnosti a ochrany prírody a krajiny.

Pozývame týmto všetkých záujemcov o trial, či už aktívnych jazdcov alebo divákov, dňa 1. a 2. Júla do areálu Grandprix Slovakia vo Fiľkovských Kľačanoch a sme presvedčení, že tak ako vlani, absolvujú a uvidia pretek plný športových zážitkov a pohody.

Ing Peter Vencel

Časový harmonogram:

SOBOTA 1. Júla 2006

  • technické a administratívne preberanie: 8.00 – 10.00 hod.
  • rozprava: 10.30 hod.
  • štart prvého jazdca: 11.00 hod.
  • vyhlásenie výsledkov: 30 min. po dojazde posledného jazdca

NEDEĽA 2. Júla 2006

  • technické a administratívne preberanie: 8.00 – 9.00 hod.
  • rozprava 9.30 hod.
  • štart prvého jazdca 10.00 hod.
  • vyhlásenie výsledkov: 30 min. po dojazde posledného jazdca

 Pretek vo Fiľkovských Kľačanoch bol dôkazom, že trial sa dá jazdiť aj v prostredí preň netypickom –  napríklad sekcia vytýčená na ochrannej bariére autokrosovej trate bola z technického hľadiska plnohodnotná  a „potrápila“ jazdcov.
Pretek vo Fiľkovských Kľačanoch bol dôkazom, že trial sa dá jazdiť aj v prostredí preň netypickom – napríklad sekcia vytýčená na ochrannej bariére autokrosovej trate bola z technického hľadiska plnohodnotná a „potrápila“ jazdcov.

Pridané: 21.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (15)  [Verzia pre tlač] Tlač

aprilia-day-05-06-2024

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pridze Jean Claude Van Damme do Prešova nakrucac film a po calim dňu je lačni jak taki pes.Ta idze hladni do večerki sebe daco pod zub kupic. Predavačka na ňeho kukne a hvari mu: „Ta co vam dam?“

Ďalšie vtipy »