Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1757 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29905
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17664)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12241)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2007 – 10 – Nemecko, Sachsenring - víťazne Pedrosa

 Zdieľať

Pridané: 18.07.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3407 [Šport - MotoGP]

S nástrahami Sachsenringu si najlepšie poradili Dani Pedrosa, Hiroshi Aoyama a Gábor Talmácsi

 Okruh Sachsenring
Okruh Sachsenring

MotoGP

V kvalifikácii kubatúry 800ccm si prvú štartovú pozíciu zabezpečil Casey Stoner s časom 1.22.384. Vedľa neho stáli v prvej rade ešte dve Hondy, a to Dani Pedrosa na druhej pozícii a tretí Marco Melandri. Valentino Rossi štartoval zo šiestej pozície.

V najsilnejšej kubatúre zvíťazil španiel Dani Pedrosa na Honde, ktorý odjazdil takmer celý pretek vo vedení. Druhým miestom prekvapil „tato“ Loris Capirossi na Ducati a tretí skončil zo 14. miesta štartujúci Nicky Hayden takisto na Honde. Valentino Rossi zdvihol zo sedadiel svojich fanúšikov v šiestom kole, keď pri pokuse o predbehnutie Randyho DePunieta havaroval. K svojmu bodovému kontu si tým pádom pripisuje nulu a jeho boj o titul si týmto dosť skomplikoval.

 Víťaz najsilnejšej kubatúry - Dani Pedrosa na Repsol Honde
Víťaz najsilnejšej kubatúry - Dani Pedrosa na Repsol Honde

Prvá päťka po desiatych pretekoch bodovo:

  • 1. Stoner 196 b
  • 2. Rossi 164 b
  • 3. Pedrosa 144 b
  • 4. Hopkins 103 b
  • 5. Melandri 97 b

250ccm

Poleposition patrilo vďaka času 1.24.413 Mikovi Kalliovi, prvú štartovú radu doplnili Dovizioso, DeAngelis a Lorenzo. Karel Abrahám sa kvalifikoval na dvadsiatej priečke.

Do prvej zákruty vchádzal ako prvý Dovizioso, za ním nasledovali Kallio a DeAngelis. Dvestopäťdesiatky nám ponúkali skvelé súboje. Neskôr sa do vedenia dostal Alex DeAngelis, na druhej priečke jazdil Aoyama a tretí Dovizioso. Za prvou trojkou sa držal Kallio a za ním Lorenzo. Do posledného kola sa poradie prvej dvojky nezmenilo, no Mika Kallio sa dostal na tretiu pozíciu. O všetkom rozhodla posledná zákruta, keď sa pred Alexa DeAngelisa dostali obe KTM, takže celkovo zvíťazil Hiroshi Aoyama, druhý bol Mika Kallio a tretí Alex DeAngelis. Český jazdec Karel Abrahám absolvoval pád a aj keď sa pokúsil pokračovať v preteku, zašiel nakoniec do boxov.

 Hiroshi Aoyama
Hiroshi Aoyama

Prvá päťka po desiatych pretekoch bodovo:

  • 1. Lorenzo 178 b
  • 2. Dovizioso 155 b
  • 3. DeAngelis 155 b
  • 4. Bautista 116 b
  • 5. Barbera 80 b

125ccm

V kvalifikácii najslabšej kubatúry bol najrýchlejší Gábor Talmácsi, svoje najrýchlejšie merané kolo prešiel za 1.26.839. Za ním sa kvalifikovali Pasini, Faubel, Smith a na piatom mieste Lukáš Pesek.

Štart do preteku sa najlepšie vydaril Talmácsimu. V prvej zákrute došlo ku kolízii v ktorej bol zapletený aj Mattia Pasini, takže smola ho opäť neobišla. Všetci zúčastnení však svoje stroje pozdvíhali a pokračovali ďalej. Po prvom kole viedol Talmácsi, druhý bol Faubel, tretí Corsi a na štvrtej priečke Lukáš Pešek. Gábor začal zvyšovať svoj náskok, o druhé miesto bojovala skupina siedmych jazdcov. V 16. kole svoj boj proti smole prehral Pasini a zamieril do boxov. Talmácsi išiel skvele, vytvoril si takmer päťsekundový náskok. Druhý jazdil Corsi, za ním Faubel. Lukáš sa prepadol na siedmu pozíciu, výkonovo nebola jeho Derbi v najlepšej kondícii, čo malo za následok tento pokles. V dobrej kondícii boli naopak rakúske motocykle KTM, Koyama sa prepracovával z 15. miesta na štarte nahor a aj Krummenacher ho nasledoval. V 22. kole bol Koyama už na druhej priečke, za ním Corsi a Pešek stále siedmy. Preteky vyhral suverénne Gábor Talmácsi. Druhý skončil vďaka skvelej stíhacej jazde Koyama a tretí Faubel. Lukáš Pešek sa vďaka pádu Gadeu posunul na konečnú šiestu priečku.

 Víťaz kubatúry 125ccm - Gábor Talmácsi
Víťaz kubatúry 125ccm - Gábor Talmácsi

Prvá päťka po desiatych pretekoch bodovo:

  • 1. Talmácsi 156 b
  • 2. Faubel 154b
  • 3. Koyama 118 b
  • 4. Pešek 113 b
  • 5. Corsi 110 b

22. júla, čo je už budúci víkend nasleduje veľká cena USA na známom okruhu Laguna Seca.

Pridané: 18.07.2007 Autor: Brambo Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »