Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1062 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2584
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1530)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1054)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Jaroslav Černý #88 - mladá motocyklová nádej 1/2

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 22.11.2004 Autor: eXeBaT
Čitatelia: 10385 [Šport - Cestné Motocykle]

Skončí mladá a úspešná motocyklová nádej iba z dovôdu absolútneho finančného deficitu zo strany sponzorov a materských organizácií? Príbeh jazdca, ktorý je zrodený pre jazdu na dvoch kolesách.

Narodil sa 7. 7. 1987 v Kľačanoch pri Hlohovci. Už od útleho detstva ho jeho otec, bývalý motokrosár viedol a zoznamoval s motocyklami, ale až náhoda v podobe menšej finančnej výhry umožnila jeho rodičom kúpiť vytúžený detský motocykel PIPO 50 a tak malý Jarko ako 6 ročný začal získavať prvé skúsenosti a návyky. Kedy sa zábava zmení na vážne závodenie bolo len otázkou času. Prvý pretek absolvoval v Dolnom Hričove a víťazstvo v tomto závode naplno prebudilo pretekárske ambície tohto mladého pretekára. Ďalšie udalosti dostali rýchly spád. Po získaní prvého neoficiálneho titulu Majstra Slovenska v roku 1994 už absolvoval aj zopár pretekov v Maďarsku a Českej republike a práve kontakt s rýchlejšími jazdcami znamenal aj rýchlejší jazdecký rast. Ďalšie majstrovské tituly pribudli v rokoch 1995 a 1996, ako aj v seriály Slovakia Cup a druhé miesta v Českých majstrovstvách. Rok 1997 sa niesol v znamení zmeny použitej techniky, ale titul na konci sezóny potvrdil správnosť tohto rozhodnutia. Rok 1998 znamenal prechod do vyššej triedy Európy 50, pre ktorú bol postavený motocykel Yamaha DT 50, ktorý stačil na druhé miesto ako na Slovensku, tak aj v Čechách. Derby 50 GPR bola zbraň pre sezónu 1999 a pretože štartovali v oboch vypísaných národných triedach a podarilo sa všetky štarty premeniť na víťazstvá, znamenalo to zisk dvoch titulov Majstra Slovenska. Zbieranie titulov v juniorských triedach ukončili sezónou 2001.

Mierny zlom nastal v roku 2002, kedy mal „mladý Černý” ako prvý z juniorov dokázať správnosť nastúpenej cesty a potvrdiť medzi seniormi, že sa nestratí. Podarilo sa zabezpečiť nový motocykel Honda 125 RS a výsledkom všetkého bolo, že Jaroslav dokázal vyhrať hneď prvý medzinárodný pretek v Trenčíne ako najmladší víťaz v histórii vo veku 14 rokov.

Z celkovo 8 závodov Jaroslav vyhral 4, ale pretože jeden závod kvôli pádu nedokončil, stačilo to iba na titul vicemajstra. Teamovú tendenciu - nový motocykel, vyššia úroveň neporušili ani v sezóne 2003, kedy prestúpili do triedy 250 GP. Pre niektorých šok, pre nich rast a skúsenosť. Sezónu absolvoval 15 ročný Jaroslav Černý na takmer 100 koňovej Yamahe 250 TZ, čím prekonal niekoľko historických zápisov nielen v Česko - Slovenských medzinárodných šampionátoch, ale aj v Majstrovstvách Európy, kde pri svojom prvom štarte prekonal všetky dovtedajšie vekové hranice v tejto triede a navyše hneď pri svojej premiére získal prvé európske body. Sezónu 2003 uzatvorili titulom Majster Slovenska a 2. miestom v Českých majstrovstvách.


Pokračovanie: Kariéra Jaroslava Černého

>

Pridané: 22.11.2004 Autor: eXeBaT pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: zefo
Syn si kúpil tričko s nápisom ,,Volím Igora Matoviča,,
Nemal ho na sebe ešte ani hodinu a už ho opľuli, nakopali ho do zadku, vynadali do retardov, a nalepili mu do vlasov žuvačku.
Som fakt zvedavý čo sa mu stane keď vyjde aj z domu.

Ďalšie vtipy »