Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1496 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26640
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16046)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10594)
Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Každý chlap by tam mal ísť, každý otec so synom tam musí ísť 1/8

 Zdieľať

Pridané: 30.07.2015 Autor: MajoKE
Čitatelia: 29830 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

A v bruchu lietajúcej veľryby si bol? A 90 ročný Aston Martin si počul? A v kokpite TU 144 si sedel? A dotkol si sa predmetu, ktorý bol v kozme?

Začiatkom mája si o 3 hod ráno usmievavý sadnem na nachystanú motorku. Všetko mám presne naplánované ako blázon, alebo nemecký pilot. Všetkých približne 60 adries je už uložených v GPS a niekedy zabudnem, kade som vlastne šiel, keď sledujem šípky starého GPS. Klasika, mám naplánovaných cca 3500 km na 5 dní, polovica po diaľnici. Znie to trochu husto, ale 5 dní dobrovoľne vydržím bez svojej rodiny. Keďže som už v Nemecku bol pred 2 rokmi, viem, že keď tam prší, pre vodičov to nič neznamená. Drvivá väčšina má kvalitné obutie a spokojne si šoférujú. Tak mi spoločnosť robia nové Michelinky „na vodu.“ Vieme, že rada motocyklov Honda NC750X je z prvovýroby obutá na pneu, ktoré vydržia ekologicky jazdiacim ľuďom 4500km. O 5 hodín som v Čechách, o ďalšiu hodinku sa motkám okolo hradu Buchlov a obce Buchlovice. Slabučký odvar toho, čo ma čaká.

 Škola v dedinke.
Škola v dedinke.

Úsmev mi vyčarí obec Podivín a o chvíľku prekrásna budova školy v obci pred Lednicami. „To nám postavili Lichtenštainové“: říka mi starej pán. Radosť chodiť do takej krásnej školy.

V areáli Lednického zámku sa mi celkom páči a to sa motám iba v časti „koniareň. Údiv sa stupňuje, keď pozriem celý areál. (Obelisk, Lednice, Apollónův chrám, Lednice, Tři Grácie, Lednice, Rybniční zámeček, Lednice) Musím uznať, že park a areál je vzorne upravený a v okolí sú rozumné ceny. Teplomer atakuje 30 stupňov. Aj motorifle sú hrejivo teplé.

Zámok Valtice asi spravujú menej schopní ľudia. Zamestnanci parkujú autá priamo pri stenách! A je to rušivé. „Kvôli“ obyvateľom a turizmu urobím foto, kde to nie je vidieť, ale keby som sa postavil a odfotil to, všade budú autá.

Mikulov mi pripomína Banskú Štiavnicu, teda mestečko, kde je bicykel kliatbou, všade je svah. Vo vzduchu visí poobedňajší kľud a je vyľudnené. To mi vyhovuje. Nechápem, prečo všade majú potrebu v starých stredovekých častiach vycapiť nejakú avantgardu, alebo výtvor narkomana. Od Paríža, Prahu až po malé dierky.

Potom nastáva relaxačná jazda, GPS nastavujem „najkratšia trasa“ a smerujem do Červenej Lhoty. Každých 5 – 10 km stretnem auto, dedinky sú upravené a úhľadné. Nádherné sú rybníky, priamo v obciach, s mikroparkom a lavičkami. Bez odpadkov!

Zámoček Červená Lhota odporúčam na ukončenie cesty, pretože v tesnej blízkosti sa dá skvelo ubytovať. Ja som to nevyužil smerujem do maličkej dierky v pohraničí, kde je penzión, ktorý sa volá ako ja. Nikdy som nestretol človeka s rovnakým priezviskom, ktorý by nebol mojim príbuzným. Prichádza majiteľ. Vyzerá presne ako môj bratranec, hodinku pokecáme. Myslím, že môj nebohý pradedo by mal doma čo to vysvetľovať prababke.

Zámoček Červená Lhota
Zámoček Červená Lhota

>

Pridané: 30.07.2015 Autor: MajoKE Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem

Galéria ku článku: