Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 662 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2020::

» Dakar 2020 - 12. etapa

08:36 - Jaume Betriu ukončil záverečnú etapu na 19. mieste. Výsledkom bude, že Španiel bude najlepším nováčikom Dakaru a celkovo skončí na 14. mieste 3 h 30 za Rickym Brabcom. Bývalý jazdec enduro bude v nasledujúcich rokoch mužom, ktorého budeme sledovať ...

» Sleduj našich aj na Africa Eco Race 2020

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 3662
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2093)
Nie, južná amerika je super: 43% (1569)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Yamaha NMax 125 a Honda PCX 125. Meranie malých azijských pipíkov. 1/6

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 27.12.2019 Autor: MajoKE
Čitatelia: 5858 [Vaše stroje - Moja motorka]

Je úsmevné, ako sa ľudia dokážu na internete pohádať kvôli skútrom takmer pre nič. Zhodou okolností mi títo dvaja prckovia robia spoločnosť v zime 2019/2020. Tak ich porovnám.

Dvaja v ringu.
Dvaja v ringu.

Keď hocikomu s vodičákom B prasknú nervy v každodennej, beznádejnej dopravnej kolóne krajských miest a musí sa stať skútristom, alebo máš deti nad 18 rokov a kradnú ti auto, prípadne chceš v lete vyvetrať pazuchy, začneš pozerať internet a čítať testy, aby si sa dostal do obrazu. Fenomén PCX ťa osloví. Môžu ťa formovať priatelia, ktorí vlastnia niečo dvojkolesové a môže z nich vyletieť aj iný tip, napr. Yamaha NMax.

(35)
Nie je LED ako led.

Výber.

Kawasaki nemá u nás malého 125tkového vodníka / obdoba NMax – PCX /. Klikneš na www.piaggio.sk , cenník starý 2 roky, www.italmoto.sk klikneš na model a si v angličtine. Cenník nejestvuje. Úbohé. www.suzuki.sk skromné, ale aspoň vieš, že jestvujú. Nemajú u nás ekvivalent NMax - PCX. www.yamaha.sk si v Styxe, www.yamaha-motor.sk aspoň vieš o všetkých modeloch, technických parametroch a hlavne aj cenu doplnkov a doplnky vidíš samostatne. Na obrazovke vidíš slovenčinu, súčasne s češtinou a angličtinou. Podľa mňa hanba. To tam nikomu nevadí úvodná prezentácia firmy??? www.honda.sk najlepšia stránka, ale doplnky na PCX tam nie sú.

(27)
Modrý vracia úder.

Keď vynechám pre nás exotické značky, možno aj dobré tak moderných 125tiek nie je až tak veľa. Keď zoberieme do úvahy rozmiestnenie predajní a oficiálny servis, imaginárne „povedomie značky medzi ľudom“ výber za zúži. Komu vadí stredový tunel zaujímavé by bolo porovnanie Honda SH 125, Yamaha Xenter 125 a Piaggio Medley 125.

Takže sme pri bielej slečne krásnej Honda PCX 125 2018 a modrý chlapčisko Yamaha NMax 125 2019.

(6)
V tej triede, palec hore.

Prvý kontakt a prvý dojem.

Internetovú nemohúcnosť, či slabinu importérov sme prebrali. Potom sa pozrieme na internetovú ponuku jazdených skútrov a tam vyhráva Honda určite o 500%. Vkus každého súdruha je iný, ale drvivej väčšine ľudí sa viac páči PCX, za šera a v noci sa doslova LED svetlami predvádza a nie je to len hocaké „Haló efekt“, ale ozaj predné svetlá rovnomerne osvetľujú cestu. Navyše sa dajú výškovo nastaviť! Honda mala krajšie svetlá aj na PCX II z rokov 2014 – 2017. Viac pri osvetlení. V zime na obidvoch pri stlačení plastov budeš počuť vŕzganie.

>

Pridané: 27.12.2019 Autor: MajoKE pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria