Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 667 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno MOTOQUAD www.foxracing.sk DS auto Indian - www.klasikmoto.sk VR46 - motosvet.sk choppermania.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

92. ročník ISDE 2017 štartuje vo Francúzsku už dnes

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.08.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1586 [Šport - Šesťdňová]

92. ročník FIM medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže – ISDE 2017 štartuje už v pondelok 28. 8. 2017 vo francúzskom Brive-la-Gaillarde. Tohtoročná, tzv. motocyklová olympiáda, sa do Francúzska vracia po 16-tich rokoch a vyvrcholí tradičným záverečným motokrosom v sobotu 2. 9. 2017.

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

| Seriál článkov: ISDE - Šesťdňová 2017 |

Zdroj: SMF

FIM ISDE, pôvodne nazývaná ISDT, je najstaršie terénne motocyklové podujatie FIM. Prvá ISDT sa uskutočnila v roku 1913 v anglickom Carlisle. Odvtedy sa uskutočňuje každoročne, s výnimkou prerušenia počas prvej a druhej svetovej vojny, na rôznych miestach sveta – päť krát i na Slovensku.

ISDE 2017 - šesťdňová, Brive-la-Gaillarde, Francúzsko

V štart. listine tohtoročnej ISDE je 19 World Trophy tímov, 16 Junior World Trophy tímov a 9 Women´s Trophy tímov. Do súťaže klubových tímov sa prihlásilo viac než 500 jazdcov z 28-mich krajín sveta. Počet účastníckych krajín hlavne v súťaži trophy teamov značne ovplyvnili zmeny v pravidlách ISDE, kde o. i. došlo k rapídnemu nárastu štartovného. Veď napr. medzi tímami v hlavnej svetovej súťaži nie je tento rok ani Nemecko, Grécko a bohužiaľ ani Slovensko. Tieto ekonomické aspekty sa odzrkadlili aj v klubovej súťaži, kde síce figuruje 168 klubových tímov, ale až 56 je domácich francúzskych tímov.

Práve domáci francúzsky World Trophy tím si „brúsi zuby“ na víťazstvo v hlavnej súťaži na tohtoročnej ISDE, avšak konkurovať im určite bude rival posledných rokov a to kvalitne postavený tím z Austrálie, ktorý sa do cyklu „šesťdňovej“ vracia po minuloročnom bojkote. Na šesťdňovej 2016 v Španielsku sa nezúčastnili na protest proti rozhodnutiu JURY počas ISDE 2015 v Košiciach, kedy došlo k problémom a na podujatí boli za víťazov podľa Jury dekorovaní Francúzi. Napriek tomu, že arbitrážny súd na koniec priklepol víťazstvo košickej šesťdňovej Austrálii, na protest proti týmto problémom Austrálska federácia od bojkotovala účasť na ISDE 2016 v Španielsku. V súťaži Juniorov je tak isto favoritom na víťazstvo tím Austrálie, ale tento rok zložilo Švédsko veľmi silný „mančaft“ juniorov, ktorý bude austrálskemu tímu „šliapať na päty“ (alebo opačne?:)). Medzi ženami sú najväčšími favoritkami taktiež dievčatá z Austrálie.

Katarína Juríčková
Katarína Juríčková

Slovensko bude mať na šesťdňovej vo Francúzsku zastúpenie len v súťaži žien „Women Trophy Team“, kde nás budú reprezentovať Katarína Juríčková, Karin Hostinská a Gabriela Čipková. Managérom nášho ženského tímu je René Mirán. Pre Katarínu a Karin bude ISDE vo Francúzsku už tretím štartom na tomto vrcholnom enduro podujatí, Gabriela bude mať tento rok na ISDE premiéru. Športová komisia EaR SMF sa práve z vyššie uvedených ekonomických dôvodov uzniesla nestavať tento rok na ISDE tímy do súťaží trophy a junior trophy tímov. Pre rok 2017 je upriamená pozornosť na účasť v seriáli majstrovstiev Európy a hlavne na finálové podujatie, ktoré sa uskutoční v októbri v Gelnici a kde sa pôjde i súťaž národných tímov. Tu SMF postaví svoje tímy vo všetkých súťažiach – senior, junior, ženy i veterán.

Karin Hostinská
Karin Hostinská

Gabriela Čipková
Gabriela Čipková

SMF a Slovensko figuruje v štart. Listine ISDE 2017 i v súťaži klubových tímov, kde sú dva tímy s českými jazdcami štartujúcimi s licenciami SMF: Martin Gottvald, Patrik Novák, Petr Borkovec (ENDURO PROSTEJOV-GOTTBROS) a Milan Kubík, Mirek Škaloud, Marek Votoček (MOTOKLUB CHRASTAVA).

Svoje zastúpenie bude mať SMF vo Francúzsku i v medzinárodnej JURY, kde bude našim jazdcom, ale i jazdcom ČR nápomocný Ing. Pavol Sás, ktorý je delegátom jury za SMF i susedný Autoklub ČR.

Pridané: 28.08.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

| Seriál článkov: ISDE - Šesťdňová 2017 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto skútre

Motoshop Žubor.sk

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: HDPOLICE

Přečtěte si vyprávění o statečnosti ženy s malým revolverem, jakou prokázala z očí do očí vůči floridskému aligátorovi. Jaký malý kalibr ji zachránil? Byla to Beretta Jetfire… Ale nechejme ji příběh vyprávět vlastními slovy:

"Šla jsem se svým manželem, se kterým jsem v rozvodovém řízení, po břehu kanálu na okraji města Fort Lauderdale (oblast známá výskytem aligátorů) a diskutovali jsme otázky majetkového vyrovnání. Najednou z kalné vody vyběhl 5metrový aligátor a řítil se na nás se široce rozevřenou tlamou s ostrými zuby. Musela to být samice, která zde měla své
hnízdo s vejci.

Kdybych s sebou neměla svou malou pistoli značky ráže 6,35 mm, už bych zde nebyla. Stačil ale jeden výstřel do kolena mého exmanžela,… Aligátor se ho zmocnil a odtáhl ho z cesty do vody. Mohla jsem zrychlenou chůzí odejít. Musím říci, že je to skutečně výborná zbraň. Zachránila mne, a když k tomu připočtu i ušetřené výlohy za soud a rozvodového advokáta, nemohu jí dostatečně blahořečit."

Ďalšie vtipy »