Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 727 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 15555
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (8749)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (6806)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Juraj Varga víťazom Hellas Rally v Grécku!

 Zdieľať

Pridané: 30.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5640 [Šport - Rally]

V dňoch 19.-26. mája 2019 sa Grécko stalo dejiskom prestížneho rally podujatia s názvom "Hellas Adventure Raid 2019". Pre všetkých účastníkov tejto rally to bolo sedem dní jazdy na odľahlých a zároveň nádherných miestach stredného Grécka.

Medzi silnou medzinárodnou konkurenciou sa nestratil náš vynikajúci slovenský jazdec Juraj Varga (#705), ktorý štartoval v triede QUAD. Juraj zúročil svoje dlhoročné jazdecké skúsenosti a z Grécka si priniesol krásne prvé miesto. Pred druhým v poradí - Listom Gerardom z Holandska - mal Juraj v cieli pohodlný náskok takmer 5h a pred tretím Przemyslawom Pawlowskim z Poľska cez 8h.

Juraj Varga víťazom Hellas Rally v Grécku!
Juraj Varga víťazom Hellas Rally v Grécku!

Juraj VARGA: „Hellas Rally bola pre nás veľka výzva kvôli dĺžke preteku, ktorý mal okolo 2000 km a trval 7 dní a kvôli veľmi náročnej navigácii, v ktorej sa potrebujem stále zdokonalovať. Pre tím to bola zasa výzva v tom, či nový model štvorkolky bude fungovať tak, ako má, prípadne či budeme musieť doladiť nejaké veci počas preteku. A bolo čo doladiť... Hneď druhý deň preteku mi odišli sériové ložiská v zadnom náboji, ktoré v náročnom teréne vydržali len 10 motohodín. Mali sme z toho obavy, pretože v štvrtý deň nás čakala horská etapa dlhá 450km, ktorá kvôli veľmi náročným podmienkam, nízkej priemernej rýchlosti a úzkym horským cestičkám trvala cez 12 hodín. Ale problém sa nám podarilo vyriešiť a nakoniec tento deň bol pre nás aj najúspešnejší, pretože som dokázal dohnať stratu z minulých dní, dokonca sa dostať do vedenia a stačilo mi po zbytok zavodných dní jazdiť len hlavou, nespraviť chybu a snažiť sa doniesť každý večer štvorkolku v čo najlepšom stave do bivaku. Čo sa mi aj podarilo a tým pádom som v kategórii Quad zvíťazil. Toto podujatie mi dalo obrovské nezaplatitelné skúsenosti a výhra bola už len čerešnicka na torte. :-)"

Juraj Varga si z Grécka odváža prvenstvo (v strede)
Juraj Varga si z Grécka odváža prvenstvo (v strede)

Jurajovi na tomto dobrodružnom podujatí pomáhali tímoví kolegovia a to Radovan Schneider a Adrian Gálik (HOFFER QUAD RACING TEAM). K úžasnému úspechu im srdečne gratulujeme!!! Viac informácii k podujatiu ako aj kompletné výsledky nájdete na oficiálnom webe podujatia: hellasrally.org/

Jurajov víťazný tím v zložení Adrian Gálik, Jurja Varga, Radovan Schneider
Jurajov víťazný tím v zložení Adrian Gálik, Jurja Varga, Radovan Schneider

Pridané: 30.05.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pidze za otcom 5-ročny syn a pyta še, čo je politika. -Jak by som ci to vyšvetlil.,- rozdumuje ocec. "Popač synu, to je jak u nas doma: Ja som kapitalizmus, ja zarabiam peneži a nošim jich domu. Mamka, to je vlada.Tota mi peneži zobere, daco sebe a co ostane ,rozdzeli podľa vlastnoho uvažeňa. Naša služka, to je robotnicka trieda.Tota robi a my ju placime. Dzedko, to s odbory. Ten dava pozor, žeby robotnicka trieda nebola vykorisťovana. Ty sam si ľud. Pre tebe to šicko šicke robime A tvujj maly braček, tak to je naša spoločna buducnojsc. Rozumeš tomu?" Chlapčik še dluho zaduma a potom hutori: "zateľ ište neznam. Necham sebe to cez noc pejsc cez hlavu." V noci še prebudzi pre zapach, zatože joho maly bracik še pokakal. Zajdze teda do izby rodičoch.Tam špi len matka a neda še zobudzic.Chlapec idze potom do izby služky a tam vidzi otca, jak sebe so služku akurat paradne uživa. Ani jeden sebe malej postavičky nevšimne. Chlapček še smutne otoči a za rohom vidzi dzedka, jak so zaujmom sleduje cez oblak oca so služku.Ani dzedko sebe ho nevšimne.Chlapček še rozplače a idze sebe lehnuc. Rano še ho ocec pyta: "Ta už znaš, čo je to tota politika?" Chlapec mu smutne odpoveda:"Už to znam, ale je to kus inšak, jak ši mi to včera vyšvetľoval" "A jak je to ,vyšvetli mi to prošim ce?" "No, kapitalizmus zneuživa robotnicku triedu. Odbory še tomu nečinne prižiraju, zatieľ , co vlada tvardo špi. Ľud je šickym ukradnuty a naša spoločna buducnosc leži v sračkoch!"

Ďalšie vtipy »