ISSN 1336-6491 | Online: 2085 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16862)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Maco Racing Team piaty v Oscherslebene 2018

Pridané: 15.06.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3653 [Šport - Cestné Motocykle]

Vynikajúci výsledok zaznamenal na majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov slovenský tím Maco Racing, ktorý v cieli osemhodinových pretekov v nemeckom Oscherslebene obsadil piate miesto.

Po tom, ako v úvodných troch podujatiach sezóny slovenský tím vždy pre technické problémy nebodoval, chcel sezónu zakončiť čo najlepším výsledkom. Šampionát sa síce skončí až v júli podujatím v japonskej Suzuke, toho sa však tím Maco Racing nezúčastní.

Rovnako ako v predchádzajúcich pretekoch na Slovakia Ringu boli pretekármi tímu Francúzi Louis BulleAnthony Dos Santos a Alex Plancassagne. V prvej kvalifikácii nastali pre tím ťažké chvíle, keďže bol nekompetentnými rozhodnutiami technického komisára a vedenia pripravený o tréningový čas. V druhej kvalifikácii pretekári vybojovali 15. miesto na štartovom rošte spomedzi 36 súťažiacich tímov.

Po štarte pretekov sa trojica jazdcov slovenského tímu postupne prepracovávali čoraz vyššie a skvelá jazda a práca mechanikov nakoniec vyniesla tímu v cieli osemhodinových pretekov vynikajúce piate miesto. Vďaka tomuto výsledku tím poskočil na 17. priečku priebežného poradia majstrovstiev sveta.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Príprava na preteky v Oscherslebene prebehla bez problémov, všetci v tíme sme cítili veľkú zodpovednosť a tlak, keďže sme v tejto sezóne zažili mnoho ťažkostí. Všetci boli pripravení a motivovaní na 110 percent. Plánom pre kvalifikácie bolo netlačiť na to a jazdiť na pohodu a s istotou sme si vyjazdili 15. miesto na štarte. Preteky sme si dopodrobna naplánovali. V úvode sme mali síce trochu problém s gripom pneumatík, ale vedel som, že s tým, ako bude chladnúť teplota vzduchu, tak to bude v poriadku. Cieľom bolo umiestnenie v top 6, takže cieľ sme s istotou splnili. Ďakujeme našim partnerom a fanúšikom za super podporu!“