motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15607)

Bučenec bodoval na pretekoch ME v Chorvátsku

Pridané: 02.07.2002 Autor: sita
Čitatelia: 6655 [Šport - Motocross]

5. preteky seriálu ME v motokrose - Jastrebarsko-Mladina (Chorvátsko)

BRATISLAVA 30. júna (SITA) - V sobotu 29. júna 2002 sa v chorvátskom stredisku Jastrebarsko - Mladina uskutočnili piate preteky majstrovstiev Európy v motokrose v triede OPEN. V konkurencii 40 jazdcov zo 17 krajín sa na pretekoch predstavili aj štyria jazdci s licenciou Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) - Erik Riho, Tomáš Bučenec, Ľubor Kaňa a Jozef Drozda. Do hlavných pretekov sa zo Slovákov kvalifikovali Bučenec, Kaňa a Riho. Najviac sa darilo Tomášovi Bučencovi, ktorý si vybojoval do klasifikácie 9 bodov za siedme miesto v prvej jazde. Erik Riho 1. jazdu skončil predčasne v 10. kole a Ľubor Kaňa vypadol už v 4. kole.
V druhej jazde obsadil Kaňa 18. miesto, Tomáš Bučenec odstúpil pred koncom pretekov z 29. miesta a Riho na štart pre problémy nenastúpil. V kvalitnej konkurencii európských jazdcov si najlepšie počínali Rakúšan Siegfried Bauer a Sašo Kragelj zo Slovinska, ktorí sa v jednotlivých jazdách podelili o víťazstva, resp. 2. priečky. V celkových výsledkoch skončil na treťom mieste Čech Martin Žerava. V priebežnom poradí ME sa na čelo prebojoval Kragelj, ktorý na vedúcej priečke vystriedal Belgičana Manuela Priema.

Výsledky - 1. jazda (1 930 m, 15 okruhov):
1. Sašo Kragelj (Slovin.) 35:02,999 - 20 bodov
2. Siegfried Bauer (Rak.) 35:05,782 - 17
3. Erwin Machtlinger (Rak.) 35:09,387 - 15
...7. Tomáš Bučenec (SR) 36:11,172 - 9
(Lubor Kaňa odstúpil v 4. okruhu, Erik Riho odstúpil v 10. okruhu)

Výsledky - 2. jazda (16 okruhov):
1. Siegried Bauer (Rak.) 36:25,257 - 20
2. Sašo Kragelj (Slo) 36:35,537 - 17
3. Martin Žerava (Cze) 36:37,865 - 15
...18. Lubor Kaňa (SR) 38:05,216
29. Tomáš Bučenec (SR) - pred koncom odstúpil, (Erik Riho nenastúpil na štart)