Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1187 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10927
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6253)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (4674)
Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (26)  [Verzia pre tlač] Tlač

Príprava trate Motoride XL Sand Rally 2011 v plnom prúde

 Zdieľať

Pridané: 12.04.2011 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7077 [Bleskovky - Šport]

Ešte tri týždne nás delia od druhého ročníka akcie Motoride Sand Rally na trati v Malackách. Enduroclub Malacky nezaháľa ani s prípravou trate.

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Či už ste jeden zo stovky už prihlásených pretekárov, alebo sa prídete do Malaciek pozrieť nato, ako sa dá v piesku jazdiť aj s viac ako 200kg vážiacimi strojmi, ktoré mnohý považujú len za asfaltové cestovné stroje, vedzte že Enduroklub Malacky nezaháľa a pripravuje peknú trať.

Sand Rally je akcia pre veľké cestovné endurá so zdvihovým objemom nad 600 kubíkov. V piesku tak uvidíme lietať legendárne stroje ako Africa Twin, LC4, DR BIG, Varadero, bavorské GS-á, Ténerečky alebo LC-osmičky. Piesok je jeden z najnáročnejších terénov aké môže mať jazdec pod kolesami a na Sand Rally to bude o umení a výdrži.

Vlado Ružička zabezpečil techniku, aby upravila povrch pieskovej trate. Pieskový úsek trate sa tak predĺžil o cca 200m, takže trať bude naozaj SAND. Netreba sa obávať, že by zahladenie bubnov nejako ubralo na náročnosti trate. Povrch bude síce viac zhovievavý voči 19" kolesám a teda aj spravodlivejší, ale zároveň sa viac bude boriť sypký piesok ako vyjazdený. Tí čo tréningovo jazdili po pasáži s dlhou a superúzkou drázkou vedzte, že práve tento úsek sa obchádza skratkou cez širokú lesnú cestu s dostatkom miesta na obchádzanie. Zároveň sa dostali do pôvodného stavu umelé prekážky ako skok, brvná s pieskom a lavica, preto bude mať pretek aj nádych enduro-testu.

Pre pretekárov: Do pravidiel súťaže pribudli v závere odstavce o Enviromentálnych pravidlách a bezpečnosti na trati a v depe.

Pozvánka a registrácia na pretek:

28.03.2011 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 18577 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2011 na Záhorí

Rok uplynul a nastal čas testu, či sme sa ulievali v zime. Piesok je ideálny na overenie kondície, bufet v CC Malacky na utuženie priateľstiev a pretek na riešenie osobných komplexov tých spod papuče. Ako sme na tom sa dozvieme 29. a 30. apríla 2011.

 

Na všetkých jazdcov čaká 2x po 5 kôl na technicky náročnej pieskovej trati a potom ešte superfinále pre 10 najrýchlejších v každej kategórii. Ako bonus je pripravený na rozohriatie piatkový šprint. Rozhodne sa bude na čo pozerať. Na presnosť merania časov bude dozerať elektronická čipová časomiera.

Aká bola Sand Rally 2010:

21.04.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14562 Strany: 2 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2010 alebo ako blbla stovka bláznov na piesku...

Kde bolo tam bolo skrsol sa raz v jednej svetlej chvíľke v roku 2006 v mojej hlave nápad. Ten tam bol uložený, dozeral, sem tam som ho oprášil a oslovil s ním pár ľudí až som koncom roka 2009 pri pive dal do reči s Harom. A tak vznikla Motoride XL Sand Rally 2010...

 

Pridané: 12.04.2011 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (26)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
Pan Novák jede vlakem do Ruska. Cesta probíhá bez větších obtíží, najednou ale vlak zastaví a stojí několik hodin.
To panu Novákovi nedá a jde se zeptat proč stojí. Dostalo se mu odpovědi "Vyměnujeme lokomotivu". To se panu Novákovi zdálo logické, tak se vrátil do kupé. Jenže vlak stojí další 3 hodiny. Jde se znovu zeptat,ale opět "Vyměňujeme lokomotivu". Tak si jde pan Novák zase sednout. Ale po dalších 4 hodinách už toho má dost, vyběhne z vlaku, a tam vidí úplně našrot personál vlaku. Tak na ně začne řvát "Už jste ku*va vyměnili tu lokomotivu?!" A jeden rus na to "Vyměnili... za Vodku!"

Ďalšie vtipy »