Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1136 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8193
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4817)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3376)
Hodnotenie: (29 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (42)  [Verzia pre tlač] Tlač

Bude Motoride XL Sand Rally 2011? BUDE!!!

 Zdieľať

Pridané: 14.12.2010 Autor: Peter Haršáni - Haro
Čitatelia: 8394 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

Vykopaná vojnová sekera s Ministerstvom obrany SR znamenala vážne ohrozenie 2. ročníka XL bláznovstva na Záhorí. Otvorený list síce s úradníkmi veľmi nepohol ale my sa znechutiť nedáme. Pieskový guru Vlado Ružička zapracoval a pretek bude určite.
Promo videjko nastrihal, kto iný ako BlaXxter!

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Niečo zaškrípalo

Zrušenie pretekov Baja Slovakia a MM CC Malacky nahlodali smelé plány na plánovanú pieskovú rally na jar 2011. Ministerstvo obrany SR nás koplo do zadku a preto sa hľadali alternatívne riešenia. Tie sa nájdu vždy, hoci s väčšími pôrodnými bolesťami.

Pretek

Problém je v tom, že prakticky všetky lesy na Záhorí patria Vojenskému obvodu Záhorie lebo pod správu ChKO Záhorie. Neochota a „dôležitosť“ úradníkov riešiacich svoje komplexy na úkor moto komunity nás síce pribrzdila, ale nezastavila. Piesok a dostupnosť pre Slovákov aj pre kamošov spoza rieky Moravy sú silné argumenty, aby sme sa utvrdili v potrebe rally zorganizovať. Základňa bude na CC trati v Malackách. Niekoľko inovácií sa týka charakteru preteku. Okrem vylepšeného zázemia poteší určite elektronická časomiera a zvýšený počet pretekárov k hranici cca 150 kusov.

V piatok sa bude od rána trénovať v oboch smeroch vylepšeného okruhu a prebehne prijímanie strojov a jazdcov. Po zotmení sa odohrá nový a netradičný Nočný pretek pre odvážlivcov jednej stopy. Po skúšobnom absolvovaní okruhu v úplnej tme sme s Martinerom sme usúdili, že šancu má vyhrať každý skúsený jazdec. Pretek bude bez rozdielu kubatúr s vyhlásením výsledkov hneď po preteku.

Sobota preverí účastníkov hlavne po kondičnej stránke. Hlavný pretek má v tejto chvíli niekoľko variant. Každá z možností ráta s úvodnými a záverečnými okruhmi na CC trati v Malackách. Ostané má tieto možnosti:

- stredný úsek preteku bude formou časovo limitovaného presunu po asfaltoch a pieskoch cez niektoré povinné zákernosti s tým, že ultimatívna časť bude meraná a započítaná do preteku

- presun sa uskutoční priamo k pieskovni s výživným určením, samotná fajnovosť sa časovo zmeria a zaráta

- využijeme niektorú z blízkych krosových tratí na zajazdenie zopár meraných pieskových okruhov

Alternatívy sú rozdielne, všetko závisí od aktuálnych možností. Prvotný zámer namotania 15km okruhu vo vojenských lesoch v 4-násobnom opakovaní sa rozplynul v byrokratickej džungli, ale nikdy nehovor nikdy. V každom prípade sa postaráme o veselé padanie do mäkkého piesku za výdatného hrešenia. Kubatúry vyhlásime obvyklé, čiže nad 600 1V, 600-800 2V a nad 800 2V.

<p></p>

Ostatnô onô

Samotná známa trať v Malackách je mierne modifikovaná, pred pretekom sa zarovná s ťažkou technikou. Čiže budú menšie bubny, ale podstatne hlbší piesok.

Termín sa veľmi neposúva. Uvažujme o rozhraní apríla a mája 2011. Kontaktný článok s možnosťou registrácie sa objaví na stránkach Motoride mesiac pred pretekom. Platenie na mieste, ubytovanie v stanoch na lúke. ToyToy sú samozrejmosťou, pribudne zásobovanie vodou. Bufet a ďalšie blablabla ako pred rokom.

Tešíme sa na Vás

Vlado Ružička, Haro, Awia

Text: Peter Haršáni - Haro, foto MartineR.

Pridané: 14.12.2010 Autor: Peter Haršáni - Haro Zdieľať

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (29 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (42)  [Verzia pre tlač] Tlač
styx-std-05-10

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria