Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1051 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10910
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6243)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (4667)
Hodnotenie: (41 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (161)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2012 - tentoraz dvojdňovka!

 Zdieľať

Pridané: 30.03.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 17749 [Novinky - Pozvánka]

Niet nad dobrý pretek, s dobrou partiou, v dobrom prostredí a dobre dostupný. Tú možnosť máme už po tretí krát. Populárna „rally“ na piesku pre ťažké endurá jednoducho opäť bude.

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Oficiálnym organizátorom je EnduroClub Malacky s mediálnou podporou MotoRide.sk s technickou podporou KTM Bratislava - X-Fun Moto.

Minulé ročníky:

27.05.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6095 [Šport - Rally]

-

Motoride Sand Rally 2011 z pohľadu českého brata Čibusa

V emailovej schránke Motoride.sk sa pred nedávnom objavil ďalší z pohľadov na túto akciu. Ako Motoride Sand Rally 2011 vnímal český pretekár Roman "Čibus" Cihal sa dočítate v nasledujúcom článku, ktorý je doplnený o fotogalériu od MartineR-a.

 

10.05.2011 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5944 [Bleskovky - Novinky]

-

Trailer: Motoride XL Sand Rally 2011

A máme tu namakané videjko s pieskového šialenstva, ktorého dojmy len pomaly doznievajú. Neboli ste v Malackách! Tak toto musíte vidieť.

 

05.05.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 9553 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2011 alebo nekonečná piesková zábava

Posledný Aprílový víkend sa na pieskovej trati neďaleko Malaciek vybláznila necelá stovka(deväťdesiatka) nebojácnych jazdcov na XL endurách. Kto nebol môže iba ľutovať a prečítať si túto rekapituláciu parádne stráveného víkendu.

 

21.04.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14560 Strany: 2 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2010 alebo ako blbla stovka bláznov na piesku...

Kde bolo tam bolo skrsol sa raz v jednej svetlej chvíľke v roku 2006 v mojej hlave nápad. Ten tam bol uložený, dozeral, sem tam som ho oprášil a oslovil s ním pár ľudí až som koncom roka 2009 pri pive dal do reči s Harom. A tak vznikla Motoride XL Sand Rally 2010...

 

Základný tábor rozložíme na známej trati v Malackách u Vlada Ružičku. Tento krát sa však zdržíme dlhšie ako bývalo zvykom. Preteky budú dvoj denné a tým aj zaujímavejšie. Na konci apríla je totiž jeden zaujímavý termín. 1. máj ako deň voľna je v utorok a preto nie je problém získať predĺžený víkend nepracovaním aj v pondelok.

Video: Motoride XL Sand Rally 2012 - Poezia v piesku

Po nekonečných vybavovačkách po celom Záhorí, po vybojovaní vojny s ochranármi a úradmi sa nakoniec ľudský faktor ukázal ako rozhodujúci a sľubne vypadajúce plány sa opäť museli okresávať. Nevadí, aj tak sme vymysleli zápolenie pre všetky kategórie na piesku.

Stretneme sa v piatok popoludní 27.4.2012, kedy prebehnú technické prebierky a ubytovanie v stanoch alebo v autách. K dispozícii budú chemické WC, barel s vodou, bufety a trať na nemeraný tréning.

prvý deň preteku (sobota 28.4.) sa po rozprave krátkym presunom dostaneme na blízku motokrosovú trať s pieskovým podkladom, rozšírenú a upravenú pre jazdu na mastodontoch. Lavice, tobogány a bubny sa doplní malá enduro vložka. Štartovať budeme jednotlivo v dvoch rozjazdách, zakaždým na 12 okruhov. Meranie celkového času zabezpečí elektronická časomiera, okruhy odrátame manuálne značením na špeciálnu nálepku. Večer návrat, guláš a pivo a...

druhý deň (nedeľa 29.4.) zostaneme v Malackách a zopakujeme si opäť štart jednotlivo, tentoraz na 2x 8 okruhov. Pri dobrej organizácii plánujeme ešte hromadné superfinále pre 12 najlepších z každej kategórie už iba na 4 okruhy. Večer celkové vyhodnotenie a zábava. Odchod podľa potreby v nedeľu večer alebo v pondelok ráno.

POZOR - Sprievodný program aj pretekárov aj fanúšikov:

06.04.2012 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 7469 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: Sprievodný program na Sand Rally - Motoride Sand RUN 2012

Áno čítaš správne, nieje to preklep. Áno ešte stále si na motoride.sk - webe pre motorkárov. Áno v nadpise článku je slovo RUN - teda beh. Pripravili sme vrámci sprievodného programu obľúbenej pieskovej rally aj pieskový beh pre všetkých... Prečo? Čítaj ďalej.

 

Kategórie zostávajú pôvodné, čiže 1V600, 2V600 a 2V800. Bonusovka bude SuperHroch: GS-ká, Varaderá a podobné buldozéry. Registrácia prebehne na portáli MOTORIDE, kde budú uverejnené mená pretekárov aj kategória. K dispozícii dávame 120 miest, prednosť majú vyhlásené kategórie. V prípade účasti ľahších motoriek mimo kategórie sa treba dohodnúť s usporiadateľom pretekov. Tento rok sme zvolili platbu vopred, pretože je k dispozícii slovenský aj český účet a nebude problém s prevodom.

Štartovné pre jazdca je 53,-€ a zahŕňa:

 • štartovné na dvojdňovom preteku a piatkový tréning
 • elektronickú časomieru
 • ubytovanie na 3 noci v stane (aute) pre účastníka preteku
 • guláš (kapustnica), nealko a ovocie v sobotu aj v nedeľu
 • fotografovanie a filmovanie

Pri registrácii na mieste a platbe v hotovosti je štartovné 70,-€. Ľadvinky, rodinný príslušníci a iný sprievod majú vstup ako diváci zadarmo.

Tešíme sa na Vás

Tomáš Hajduch - Awia, Peter Haršáni - Haro a Vlado

Video: Motoride XL Sand Rally 2011

Video: Trailer: Motoride XL Sand Rally 2011

Motoride XL Sand Rally 2012 podporili: www.x-fun.sk www.fmoto.sk www.bighusky.cz www.styx.sk www.repsol.sk

Motoride XL Sand Rally 2012:

Oficiálnym organizátorom je EnduroClub Malacky s mediálnou podporou MotoRide s technickou podporou KTM Bratislava - X-Fun Moto.

Kompletné pravidlá súťaže

Kategórie:

 • 1V600 - Cestovné endurá jednovalce nad 600 ccm
 • 2V600 - Cestovné endurá dvojvalce od 600 ccm do 800 ccm
 • 2V800 - Cestovné endurá dvojvalce nad 800 ccm
 • NA - Mimo súťažnú kategóriu

Závodu sa môžu zúčastniť amatérski jazdci bez licencie, ale aj jazdci so závodnou licenciou. Vstup motocyklov do závodu mimo uvedených kategórii (hlavne malé objemy, začínajúci jazdci 125cc a podobne) je možný len po predchádzajúcej dohode s organizátorom závodu a to za podmienky splnenia všetkých technických a administratívnych požiadaviek, zaplatenia plného štartovného a bez nároku na umiestnenie a výhru. Uprednostňovaní budú jazdci vo vyhlásených kategóriách a počet jazdcov je limitovaný číslom 120! Ostré stroje typu Enduro a Motocross na štart vpustené nebudú.

Štartovné pre jazdca je 53,-€ a zahŕňa:

 • štartovné na dvojdňovom preteku a piatkový tréning
 • elektronickú časomieru
 • ubytovanie na 3 noci v stane (aute) pre účastníka preteku
 • guláš (kapustnica), nealko a ovocie v sobotu aj v nedeľu
 • fotografovanie a filmovanie

Tento rok sme zvolili platbu vopred, pretože je k dispozícii slovenský aj český účet a nebude problém s prevodom. Účty patria EnduroClubu Malacky a štartovné môžete uhradiť na ktorýkoľvek z nich v EUR aj v CZK:

 • 1855618556 / 0200 - Slovensko VÚB 53 EUR
 • 243306688 / 0300 - Česká republika 53 EUR alebo 1325 CZK

Do správy pre prijímateľa napíšte vaše Meno, Priezvisko a pridelené štartovné číslo. Variabilný symbol je tiež štartovné číslo z oficiálnej štartovky..

Registrácia cez internet a platba štartovného na účet je možná len do piatka 20. 4. 2012.

Pri registrácii na mieste a platbe v hotovosti je štartovné 70,-€. Ľadvinky, rodinný príslušníci a iný sprievod majú vstup ako diváci zadarmo.

Štartovné je nevratné (s výnimkou situácie, ak dôjde k zrušeniu závodu zo strany usporiadateľa).

Tréning bude možný len na trati v Malackách v piatok počas dňa pre jazdcov po prebierkach a po pridelení štartovného čísla.

Počet závodníkov je limitovaný počtom 120. Na závod je možné sa vopred registrovať a zabezpečiť si tak miesto. Zaregistrovať sa do závodu bude možné aj priamo na mieste akcie, ale len za predpokladu, že bude voľné miesto. Pokiaľ sa nebudete môcť zúčastniť závodu a máte registráciu informujte o tom neodkladne organizátora.

Registrácia:

Áno, súhlasím s podmienkami akcie, a pravidlami súťaže. Štartovné uhradím podľa pokynov.

Tešíme sa na tvoju účasť!

Motoride Sand Rally 2012 Oficiálna štartovná listina:

Oficiálna štartovná listina obsahuje mená jazdcov po kontrole a uznaní registrácie organizátorom. Neodosielajte vaše registrácie viacnásobne. Neoficiálny zoznam registrácií je tu.

Otvor v novom okne

Mapa:

Motoride XL Sand Rally 2012 podporili: www.x-fun.sk www.fmoto.sk www.bighusky.cz www.styx.sk www.repsol.sk

Pridané: 30.03.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (41 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (161)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem-03-pripravy-main

Body a Trasy v tomto článku:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Postarší chlápek sedí v motorestu, do kterého zapadnou tři motorkáři. Mají rozvernou náladu, tak jeden típne cigáro v chlápkově koláči, druhý mu plivne do kafe a třetí mu obátí tác vzhuru nohama. Bez náznaku odporu se chlápek zvedne a odejde.
Chvíli potom povídá jeden servírce. "Hele, nic moc ten chlap co?"
Servírka se usměje: "No, a řidič taky mizernej. Zrovna před chvílí když couval, tak převálcoval tři motorky"...

Ďalšie vtipy »