Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1002 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10183
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5879)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (4304)
Hodnotenie: (36 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (187)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2011 na Záhorí

 Zdieľať

Pridané: 28.03.2011 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 18468 [Novinky - Pozvánka]

Rok uplynul a nastal čas testu, či sme sa ulievali v zime. Piesok je ideálny na overenie kondície, bufet v CC Malacky na utuženie priateľstiev a pretek na riešenie osobných komplexov tých spod papuče. Ako sme na tom sa dozvieme 29. a 30. apríla 2011.

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Čo je nové?

 • Termín sme posunuli o dva týždne neskôr ako pred rokom, tak veríme že bude na Záhorí o čosi teplejšie
 • Meranie časov zabezpečí elektronická čipová časomiera - čo sa však muselo prejaviť vo výške štartovného
 • Zvýšený max počet pretekárov na 150 - vďaka časomiere
 • Celý pretek prebehne na CC trati v Malackách, odpadá presun do vojenského priestoru, kde aktuálne nieje možné vybaviť vstup (pracujeme na tom a snáď sa to podarí do plánovanej jesennej akcie)
 • Pripravili sme bonusový šprint jednotlivcov na piatok
 • Trať hlavného preteku bude dlhšia 2x 5 kôl
 • 10 najrýchlejších z každej kategórie si to potom rozdá ešte v superfinále
 • Tohto roku nebudeme organizovať Motoride Enduro Challenge v Levočských vrchoch...

Video pozvánka:

Video: Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2011 na Záhorí - Haro

Aká bola Sand Rally 2010:

21.04.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14452 Strany: 2 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2010 alebo ako blbla stovka bláznov na piesku...

Kde bolo tam bolo skrsol sa raz v jednej svetlej chvíľke v roku 2006 v mojej hlave nápad. Ten tam bol uložený, dozeral, sem tam som ho oprášil a oslovil s ním pár ľudí až som koncom roka 2009 pri pive dal do reči s Harom. A tak vznikla Motoride XL Sand Rally 2010...

 

Trať

Šógun Vlado Ružička si založil pokerované ruky a spustil: „Fčil je trať úplne roztrtkaná, bude sa vám fajnovo jezdit. Gdo spraví 5 koléčék v kuse na velkém stroji je pán.“

A tak sadáme so synom na KTM-ky a skúšame. Mal ako vždy pravdu. Maratón dvojíc pred týždňom nám pripravil očistec ako sa patrí. Drážky pomedzi stromy, bubny medzi ktorými sa stratí aj 21“ koleso, hlboký rozjazdený piesok a korene katapultujúce motorku inde ako chce jazdec. Proste paráda.

Trať je iba mierne modifikovaná, vylúčili sme jednu krátku pasáž v lese pre bezodné drážky nezjazdné ani kategóriou 600ccm 1V. Dĺžka cca 2km, umiestnenie v CC areáli v Malackách. Dôležitým sa ukazuje mäkké nastavenie predných tlmičov, dobrý dezén na gumách a podhustené pneu. Potom iba stačí vedieť jazdiť a hlavne mať kondíciu. Mne sa podarilo dať 5 okruhov v kuse až v závere dňa.

Video: Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2011 na Záhorí - Haro

Pretek

Piatok 29.4.2011 - Tréning a Šprint jednotlivcov:

V piatok 29.4.2011 bude možnosť od 10:00 do 17:30 trénovať v oboch smeroch vylepšeného okruhu a prebehne prijímanie strojov a jazdcov. Plánovaný nočný pretek sa neuskutoční pre objektívne nebezpečenstvo zranenia. Trať je tak náročná, že sa nedá zaručiť bezpečnosť ani pre skúsených jazdcov. Náhradou bude popoludňajší šprint jednotlivcov o 17:30 bez rozdielu kubatúr. Už spomínaný stav trati nás prinútil pretek navrhnúť ako meranú časovku jednotlivcov. Každý jazdec bude mať 2 pokusy bez toho aby vedel svoj čas. Úsek hlbokého piesku podobný ako pred rokom, výsledky sa vyhlásia večer.

Sobota 30.4.2011 - Hlavný pretek + superfinále

V sobotu 30.4.2011 do 9:30 bude ešte prebiehať technická prebierka strojov a inštalovanie čipov časomiery na motorky. Počet jazdcov je limitovaný hodnotou 150. Divácku atraktivitu ba mal zvýšiť hromadný štart, vždy po 20 jazdcov na 5 okruhov v smere hodinových ručičiek. Po odjazdení všetkých sa toto zopakuje v opačnom smere. Oba časy sa následne zrátajú a 10 najlepších z každej kategórie postúpi do finále. To bude 3-5 okruhov a štartovať bude po 10 kusov. Výsledky sa zrejme už pripité pole pretekárov dozvie večer o 19:00.

Kubatúry vyhlasujeme obvyklé, čiže nad 600 1V, 600-800 2V a nad 800 2V. Povinnosťou štartujúcich bude okrem funkčnej motorky s TP a ŠPZ ukázať aj komplet výstroj: prilbu, pevné čižmy, chrániče lakťov, kolien a chrbtice. Chrániče krku sú dobrovoľné. Protektory integrované do odevu (do búnd a nohavíc) by nemali byť iba symbolické vo veľkosti Acylpyrínu, ale spoľahlivo chrániace pre prípadným zranením. Budú sa kontrolovať aj tesne pred štartom!

Kemp

Na známom mieste (CC trať Malacky), 3km za Malackami smerom na Kúty pri starej ceste. Na trávnatej ploche bude možné stanovať aj karavanovať. K občerstveniu poslúži bufet s teplými jedlami, s nealkom a našťastie aj s alkom. Veď kto by už potom prišiel, že Fanoš!

Na odloženie zmetabolizovaného občerstvenia sú objednané Toy Toy-ky. Pribudne úžitková voda na umývanie. V sobotu večer vzbĺkne veľká vatra a zábava je povolená do ranných hodín. Ohnisko bude iba vyhradenom priestore.

Ostatné

Registrácia prebehne na stránke Motoride, platba až na mieste. Pri vstupe do areálu zaplatí každý doprovodný občan (okrem pretekárov) po 6€ ako jednotný ubytovací poplatok za 2 noci. Za autá a motorky sa neplatí.

Pretekajúci jazdci zaplatia 25€ pri technickej prebierke. V cene je ubytovanie, účasť v dvoch pretekoch, časomiera a kapustnica s nealkom v sobotu napoludnie. Bonus je celodenné nedeľné jazdenie na trati zadarmo. Až po zaplatení štartovného, podpísaní reverzu a nalepení čísla na moto môže jazdec trénovať a pretekať.

Tešíme sa na Vás

Vlado Ružička, Tomáš Tomáš Hajduch - Awia Hajduch, Peter Peter Haršáni - Haro Haršáni

Video: Pozvánka: Motoride XL Sand Rally 2011 na Záhorí- Adam

Motoride XL Sand Rally 2011:

Hlavný pretek prebehne v sobotu 30. 4. 2010, štart aj cieľ je na trati CC Malacky. Individuálny šprint prebehne v piatok 29. 4. 2011 17:30 - 19:30. Organizátorom závodu je redakcia Motoride.sk v úzkej spolupráci s Enduro Klubom Malacky.

Kompletné pravidlá súťaže

Kategórie:

 • Cestovné endurá jednovalce nad 600 ccm
 • Cestovné endurá dvojvalce od 600 ccm do 800 ccm
 • Cestovné endurá dvojvalce nad 800 ccm

Závodu sa môžu zúčastniť amatérski jazdci bez licencie, ale aj jazdci so závodnou licenciou. Vstup motocyklov do závodu mimo uvedených kategórii (hlavne malé objemy, začínajúci jazdci 125cc a podobne) je možný len po predchádzajúcej dohode s organizátorom závodu a to za podmienky splnenia všetkých technických a administratívnych požiadaviek, zaplatenia plného štartovného a bez nároku na umiestnenie a výhru. Uprednostňovaní budú jazdci vo vyhlásených kategóriách a počet jazdcov je limitovaný číslom 150! Ostré stroje typu Enduro a Motocross na štart vpustené nebudú.

Štartovné:

Štartovné pre jazdca na jeden závod je 25 Eur a zahŕňa:

 • parkovanie auta i motocykla v areáli kempu
 • 2x nocľah vo vlastnom stane / aute
 • účasť v závode + superfinále
 • účasť v bonusovom závode (Šprint)
 • kapustnica s nealkom v sobotu napoludnie
 • celodenné nedeľné jazdenie na trati zadarmo

Úhrada štartovného bude priamo na mieste počas administratívnej prebierky.

Štartovné je nevratné (s výnimkou situácie, ak dôjde k zrušeniu závodu zo strany usporiadateľa).

Tréning bude možný len na trati v Malackách v piatok počas dňa pre jazdcov po prebierkach a po pridelení štartovného čísla.

Počet závodníkov je limitovaný počtom 150. Na závod je možné sa vopred registrovať a zabezpečiť si tak miesto. Zaregistrovať sa do závodu bude možné aj priamo na mieste akcie, ale len za predpokladu, že bude voľné miesto. Pokiaľ sa nebudete môcť zúčastniť závodu a máte registráciu informujte o tom neodkladne organizátora - Redakciu Motoride.sk. Redakcia si vyhradzuje právo odmietnuť účasť akéhokoľvek prihláseného jazdca, ktorý sa na štart nedostaví zo všetkých podobných akcií, ktoré bude organizovať v budúcnosti!!!

Registrácia:

Áno, súhlasím s podmienkami akcie, a pravidlami súťaže. Štartovné uhradím pri registrácii v mieste akcie.

Tešíme sa na tvoju účasť!

Motoride Sand Rally 2011 Oficiálna štartovná listina:

Oficiálna štartovná listina obsahuje mená jazdcov po kontrole a uznaní registrácie organizátorom. Neodosielajte vaše registrácie viacnásobne. Neoficiálny zoznam registrácií je tu.

Otvor v novom okne

Mapa:

Pridané: 28.03.2011 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (36 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (187)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Dottore
Kontrolovaný řidič k policajtovi: „Měli byste si to lépe zorganizovat. Jeden policajt mi včera sebere řidičák a dnes druhý mi chce dát pokutu za to, že ho nemám.“

Ďalšie vtipy »