Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1408 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10241
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5911)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (4330)
Hodnotenie: (25 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (52)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pripravujeme: Motoride XL Sand Rally 2012

 Zdieľať

Pridané: 31.01.2012 Autor: Peter Haršáni - Haro
Čitatelia: 6611 [Šport - Rally]

Ako sme avizovali na Romania Baja, na jar 2012 chystáme už 3. ročník zápolenia na záhoráckom piesku pre ťažké endurá. Najpodstatnejšou zmenou bude pretek na 3 lokalitách v priebehu 2 dní.

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Vždy je čo vylepšovať, aj naše obľúbené pretekanie, ktoré považujeme za motorkársku „spoločenskú“ udalosť. Rumunsko nám jasne zasignalizovalo, že je správna cesta usporadúvať podľa možnosti viac denné preteky. Keď už meriame dlhú cestu na podujatie, nech si ho náležite užijeme. Pri pohľade do kalendára sa táto možnosť núka na prelome apríla a mája 2012. Vlastne tradičný termín. 28.4. je sobota, 29.4. nedeľa a hneď utorok deň pracovného voľna 1. máj. Je reálny predpoklad, že všetci normálny ľudia z oboch strán rieky Moravy to budú považovať za nepísaný povel k uplatneniu predĺženého víkendu.

A tak začal nekonečný rozhovor s ochranármi, lesákmi, poľovníkmi, občanmi, jeleňmi, lastovičkami, hríbmi a so všetkým živým na Záhorí. Aspoň tak to vypadá. Nakoniec sme zo všetkých nádejných lokalít boli vyhnaní a skončili sme ako obvykle na uzavretých tratiach, v Borskom Mikuláši dokonca s výnimkou (ale vďaka aj za to). Zrejme safari v Keni je úplný prd voči borovicovým lesom na piesku. Aspoň toľko chránenej zveri by sa tu malo preháňať: od muchy tse-tse po mamuta šecko!

V piatok poobede 27.4. sa zídeme na známej CC trati v Malackách, kde bude paddock preteku. V tento deň prebehnú technické prebierky a nemeraný tréning. A nesmelé zoznamovanie sa s bufetom.

V sobotu sa hromadne presunieme do CC trate v Borskom Mikuláši (vzdialená cca 35km), kde pojazdíme celý deň v oboch smeroch a v mnohých kolách, so štartom v pohode jednotlivo. V prípade namotanie dlhšej trate so štartom hromadným. Našťastie sa uskutočnia 2 preteky v marci a trať bude nádherne pieskovo rozbitá. Na koniec dňa tradične pošprintujeme, vo finále vylučovacím spôsobom. Večer návrat a vyhodnotenie šprintu.

Nedeľné dopoludnie zasvätíme motokrosu v mastodontnom prevedení. Opäť vyštartujeme na externú lokalitu, na 20km vzdialenú krosovú trať s hlinito piesčitým povrchom. Vychutnáme si bubnové rovinky, lavice aj tobogány, štarty znovu jednotlivo. Popoludní vypukne veľké finále v Malackách. V hromadných štartoch podľa kategórií a priebežného poradia si užijeme adrenalínu a priamych súbojov do sýtosti. Večer klasika – vyhlásenie celkových výsledkov po kategóriách, utužovanie priateľstiev až po hranicu 2°%, aby sme sa v pondelok vládali vrátiť domov.

Zabezpečenie sa tiež dostáva na vyšší level: k toy-toy pribudne barel s pitnou vodou, bufet a muzika je samozrejmosť, rovnako servis chalanov z X-FUN MOTO. Tí čo pravidelne na sebe makali nebudú ľutovať. A jazdci s tlmičom riadenia sa vopred môžu tešiť. A aby sme nezabudli – meranie bude s časomierou.

Kontaktný článok pribudne mesiac pred pretekom na Motoride a Advriders súčasne, registráciu zabezpečí Motoride (aj teraz diskusiu).

Registrácia na Motoride XL Sand Rally 2012 prebehne ako je zvykom online tu na motoride.sk a spustíme ju cca mesiac pred pretekom.

  • Enduro Club Malacky – usporiadateľ
  • X-FUN MOTO – technická podpora
  • MotoRide.sk – mediálna podpora
  • AdvRiders.sk – mediálna podpora

Video: Motoride XL Sand Rally 2012 - Poezia v piesku

Minulé ročníky:

27.05.2011 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6046 [Šport - Rally]

-

Motoride Sand Rally 2011 z pohľadu českého brata Čibusa

V emailovej schránke Motoride.sk sa pred nedávnom objavil ďalší z pohľadov na túto akciu. Ako Motoride Sand Rally 2011 vnímal český pretekár Roman "Čibus" Cihal sa dočítate v nasledujúcom článku, ktorý je doplnený o fotogalériu od MartineR-a.

 

10.05.2011 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5876 [Bleskovky - Novinky]

-

Trailer: Motoride XL Sand Rally 2011

A máme tu namakané videjko s pieskového šialenstva, ktorého dojmy len pomaly doznievajú. Neboli ste v Malackách! Tak toto musíte vidieť.

 

05.05.2011 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 9471 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2011 alebo nekonečná piesková zábava

Posledný Aprílový víkend sa na pieskovej trati neďaleko Malaciek vybláznila necelá stovka(deväťdesiatka) nebojácnych jazdcov na XL endurách. Kto nebol môže iba ľutovať a prečítať si túto rekapituláciu parádne stráveného víkendu.

 

21.04.2010 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 14451 Strany: 2 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Sand Rally 2010 alebo ako blbla stovka bláznov na piesku...

Kde bolo tam bolo skrsol sa raz v jednej svetlej chvíľke v roku 2006 v mojej hlave nápad. Ten tam bol uložený, dozeral, sem tam som ho oprášil a oslovil s ním pár ľudí až som koncom roka 2009 pri pive dal do reči s Harom. A tak vznikla Motoride XL Sand Rally 2010...

 

Pridané: 31.01.2012 Autor: Peter Haršáni - Haro Zdieľať

Seriál článkov - Motoride XL Sand Rally:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (25 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (52)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Dottore
Kontrolovaný řidič k policajtovi: „Měli byste si to lépe zorganizovat. Jeden policajt mi včera sebere řidičák a dnes druhý mi chce dát pokutu za to, že ho nemám.“

Ďalšie vtipy »