Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2584 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27276
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16346)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10930)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Martin Vaculík nenašiel v Tarnowe premožiteľa! Fritz Wallner však v Miškolci nepostúpil

 Zdieľať

Pridané: 19.06.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5659 [Šport - Plochá dráha]

Slovenský plochodrážny fanúšik je už zvyknutý na lámanie slovenských rekordov v podaní Martina Vaculíka. Veď od roku 2007, kedy sa mu už ako sedemnásťročnému podarilo vyhrať český šampionát a prekonať tak slovenský rekord z roku 1984, kedy jeho otec Zdeno skončil desiaty v spoločnom československom šampionáte, vytvoril už nespočet slovenských naj v rôznych pretekoch, či šampionátoch. Ďalšie naj sa mu podarilo vytvoriť v sobotu v Tarnówe počas kvalifikačného kola kvalifikácie do GP 2013.

Tarnówske kvalifikačné kolo priviedlo na štart mimoriadne vyrovnané štartovné pole pretekárov. Medzi jazdcami nechýbali dokonca ani zástupcovia tohtoročného seriálu GP Hans Andersen a Antonio Lindbäck. Takisto tu štartovali bývalí účastníci GP a pretekári ovenčení úspechmi z minulosti i súčasnosti Grzegorz Walasek, Janusz Kolodziej, Piotr Protasiewicz, Niels Kristian Iversen a
ďalší. A títo všetci nakoniec skončili na štíte jediného jazdca, ktorý nenašiel na tarnówskej dráhe jediného premožiteľa a zvíťazil s plným počtom bodov.

 Martin Vaculí
Martin Vaculí

Tým jazdcom nebol nikto iný ako Martin Vaculík z malej, v Poľsku za exotickú plochodrážnu krajinu označovanej, krajiny Slovensko a z ešte menšieho mestečka, Žarnovice. Martin tak v Tarnówe potvrdil, že mu právom patrí minimálne post náhradníka pre tento ročník Grand Prix a že jeho výsledky z minulého roka v tomto šampionáte neboli výsledkom náhody, či šťastia. Už o týždeň sa Martin Vaculík zúčastní i priamo na podujatí, resp. podujatiach tohtoročnej GP, nakoľko počas poslednej GP v dánskom Kopenhagene došlo k zraneniu Jaroslawa Hampela a Martin na základe nominácie potvrdil svoju účasť v GP 2012.

1. Martin Vaculík, Slovensko 15 bodov
2. Piotr Protasiewicz, Poľsko 13
3. Antonio Lindbäck, Švédsko 11+3
4. Grzegorz Walasek, Poľsko 11+2
5. Janusz Kolodziej, Poľsko 10
6. Niels Kristian Iversen, Dánsko 10
7. Andrij Karpov, Ukrajina 9
8. Hans Andersen, Dánsko 9
9. Troy Batchelor, Austrália 7


10. Oliver Allen, Anglicko 5+3
11. Maksims Bogdanovs, Lotyšsko 5+2
12. Viktor Golubovskij, Rusko 5+1
13. Jonas Davidsson, Švédsko 3
14. Václav Milík, Česká republika 3
15. Lewis Bridger, Anglicko 3
16. Max Dilger, Nemecko 1

Rozbitá dráha v Miškolci F. Wallnerovi nesedela:

Okrem Martina Vaculíka zasiahol cez víkend do bojov o postup do budúcoročného seriálu Grand Prix aj rakúsky jazdec Fritz Wallner reprezentujúci slovenské farby. Fritz štartoval v maďarskom Miskolci. Na dráhe na hranici regulárnosti si však postup nevybojoval a vypadol z ďalších bojov. Pokým z piatich českých reprezentantov si postup do semifinále kvalifikácie do GP nevybojoval žiadny z nich a iba Filip Šitera postúpil ako náhradník, slovenské farby slávili v sobotu aspoň 50%-ný úspech zásluhou Martina Vaculíka, podčiarknutý jeho suverénnym víťazstvom. Druhý slovenský jazdec Fritz Wallner však doplatil na záludnosti maďarskej dráhy.

 Fritz Wallner
Fritz Wallner

Práve v čase, keď sa vedú debaty okolo bezpečnosti dráh, po tragickej smrti Lee Richardsona, keď prichádza ostrá kritika voči praktikám v Poľsku, kde domáci klub pripravuje čo najhoršiu dráhu pre súpera pred ligovým stretnutím, rovnako kritizované je v Čechách Mšeno za nekvalitnú dráhu, pripravili organizátori v Miskolci poriadne rozbitú dráhu, s ktorou nemali problémy snáď len jazdci, ktorí skončili na stupňoch víťazov a domáci borci Tabaka a Magosi. Na záver pretekov sa to však usporiadateľom poriadne vypomstilo. Z rozbitej dráhy, podľa slov Jakuba Zliechovca, viceprezidenta SMF pre plochú dráhu, ktorý nbol na podujatí v Miskolci, neskrýval svoje obavy už pred pretekmi ani náš pretekár Fritz Wallner. Fritz začal preteky pádom po slabom štarte.

"V ďalších dvoch jazdách vybojoval po jednom bode," opísal situáciu v Miskolci Jakub Zliechovec. "V štvrtej jazde mal ešte stále šancu na postup. Nasvedčovali tomu vonkajšia dráha na štarte a hlavne slabší súperi. S dobrým nastavením motorky a po skvelom štarte sa usadil na druhom mieste a po výjazde z prvej zákruty sa dostal na vedúcu pozíciu. Avšak príliš rýchly nájazd na tvrdej a riadne deravej dráhe, spôsobil pád v druhej zákrute, kde v ten deň zaznamenali až deväť pádov. Fritz skončil v nafukovačkách. Na dráhu vyšla sanitka a lekár musel kriesiť Fritza z bezvedomia. Po chvíľke sa ale prebral a sám odišiel do depa," dokončil rozprávanie Jakub Zliechovec.

Fritz Wallner po tomto páde odstúpil z pretekov a klasifikovaný bol na 15. mieste. Nie najpríjemnejšia dohra čakala usporiadateľov po pretekoch. Predseda Jury Armando Castagna im narobil poriadne vetry, keď Miskolcu pozastavil FIM licenciu nielen kvôli deravej a zle pripravenej dráhe, ale aj kvôli nafukovačkám, ktoré budú musieť kúpiť nové ak budú chcieť robiť preteky MS, či ME. Armando Castagna, tak zobral vážne situáciu, ktorá vyvoláva toľko diskusií a na ktorú doplatil aj spomínaný Lee Richardson. Ostáva len na organizátoroch, ktorých sa to týka, či si to vezmú k srdcu a budú robiť bezpečné dráhy alebo budú riskovať zdravie, či životy pretekárov, ktorí ich dráhu nepoznajú, tak ako domáci jazdci.

Zdroj: SMF

Pridané: 19.06.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson

06-MG-Stevio-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
- Vidíš ty dvě ženy? Ta brunetka je moje žena, a ta blondýnka moje milenka!
- Zajímavé, ty mám taky, jen naopak!

Ďalšie vtipy »