Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 796 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2577
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1524)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1053)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Začína Grand Prix speedway 2020 aj s Martinom Vaculíkom

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 29.08.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1082 [Šport - Plochá dráha]

Začínať článok slovami o pandémii okolo COVIDU 19 znie ako poriadna odrhovačka, ale inak sa to pri mnohých témach ani nedá. Veď seriál Speedway Grand Prix už mal mať za sebou polovicu Veľkých cien a .... nemá ani jednu. To sa už v najbližší víkend zmení. Wroclaw sa totiž pripravuje na štart bojov o titul majstra sveta na plochej dráhe 28. a 29. augusta.

Kalendár seriálu Grand Prix dostával od jari poriadne trhliny. Od organizácie postupne odpadávali jeden klub za druhým. Zbytočne sa na svoju Veľkú cenu tešili vo Veľkej Británii, Rusku, Nemecku, Švédsku, Dánsku... Dokonca sa začalo hovoriť o tom, že by majster sveta mohol vzísť z jediného finále, tak ako tomu bolo od roku 1936 do roku 1994. Nakoniec sa však všetko aspoň čiastočne v dobré obrátilo. Promotér šampionátu fi BSI našla kompromis a hlavne štyroch organizátorov schopných aj za neľahkej situácie zorganizovať u seba preteky tých najlepších. Aby však vyhoveli aj klauzule v zmluve s FIM o minimálnom počte GP v sezóne a zároveň dopytu reklamných partnerov, jazdcov a fanúšikov, BSI prišla s novinkou. V každej destinácii sa totiž odjazdia víkendové dvojdňovky. V kalendári sa tak ocitli tri poľské mestá - Wroclaw, Gorzów a Toruń a česká Praha.

Začína Grand Prix speedway 2020 aj s Martinom Vaculíkom
Začína Grand Prix speedway 2020 aj s Martinom Vaculíkom

Menšie zmeny nastali aj v súpiske jazdcov pre seriál Grand Prix. Grega Hancocka, ktorý ešte na jar oznámil ukončenie svojej bohatej kariéry, nahradil Nemec Martin Smolinski. Ten sa však vzápätí zranil na tréningu a bol tak nútený ukončiť ešte nerozbehnutú sezónu. Tak ho nahradil ďalší v poradí, Dán Mikkel Michelsen, inak majster Európy z predošlého roku.

Začína Grand Prix speedway 2020 aj s Martinom Vaculíkom
Začína Grand Prix speedway 2020 aj s Martinom Vaculíkom

Zmeny sa našťastie nedotkli nášho Martina Vaculíka. Práve pri ňom možno dúfať v dobrý výsledok, ako dokazuje aj v poľskej Extralige, kde ťahá svoj tím zo Zielonej Góry ako najlepší člen kádra a zároveň štvrtý najlepší v celej Extralige. Ale samozrejme netreba zabúdať, že Extraliga je Extraliga a Grand Prix je Grand Prix. Pre slovenského reprezentanta však ide o dvojnásobnú motiváciu umiestniť sa na konci sezóny v prvej šestke, keďže sa na neho nedostalo miesto od FIM pre preteky GP Challenge v chorvátskom Goričane, kde sa bojovalo o tri miesta pre budúci ročník Grand Prix. Ostáva mu tak zabojovať, keď už nie o medaily, tak aspoň účasť pre budúci ročník.

wroclav gp 2020
wroclav gp 2020

Pridané: 29.08.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria