ISSN 1336-6491 | Online: 1364 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15607)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Bronz pre Richarda Šikyňu v druhej jazde MMČR 2016 v českom Vranove

Pridané: 08.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2494 [Šport - Motocross]

Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v motokrose sa v nedeľu 4.9. 2016 konali vo Vranove u Brna. Miestny usporiadatelia svoju prírodnú trať pripravili veľmi dobre a aj jazdecká účasť bola predzvesťou krásnych športových súbojov.

Za tím JD191 KTM Racing nastúpil v triede MX2 (250ccm) aj slovenský reprezentant Richard Šikyňa (#102) na motocykli KTM 250 SXF a v doobedňajšej kvalifikácii sa mu podarilo zajazdiť 4. najrýchlejší čas. V prvej jazde nakoniec skončil 6., ale v druhej potešil svojou jazdou nielen členov tímu, ale aj mnohých jeho priaznivcov, keď sa z 8. miesta prebojoval až na bronzovú pozíciu. Do celkového hodnotenia si pripísal spolu 35 bodov a posunul sa opäť na 6. miesto v priebežnom poradí seriálu.

Richard Šikyňa - MMČR 2016 Vranov pri Brne

Richard Šikyňa (#102)
„Na tieto preteky som sa veľmi tešil, pretože túto trať mám rád. V kvalifikácii som urobil nejaké rýchle kolá, ktoré mi stačili na 4 miesto. Trochu som bol z toho sklamaný, lebo som vedel, že mám na viac, ale pri rýchlom kole sa mi do cesty vždy zamotali nejakí jazdci. V prvej jazde som odštartoval asi na 8. mieste. Do polovice jazdy mi trvalo kým som sa dostal na 6. miesto, na ktorom som aj jazdu dokončil. Z prvej jazdy som sklamaný, rozhodne nedopadla podľa mojich predstáv. V druhej jazde som odštartoval tiež okolo osmičky, ale po pár kolách som sa dostal na 4. miesto. Potom som sa snažil dotiahnuť na jazdca predo mnou, čo sa mi darilo, nakoniec som ho dobehol a aj predbehol a druhú jazdu som skončil tretí. Konečne mi to vyšlo aj v Čechách. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom čo sa podieľali a stále podieľajú na mojich výsledkoch. Bez nich by som sa nikdy nedostal tam, kde som. Ďakujem!“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
„Richard štandardne túto sezónu na pretekoch Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky štartuje za JD191 KTM Racing team Jirku Jankovského. V kvalifikácii sa Rišo nevyhol nejakým chybám, ale aj tak v kvalifikáciu skončil so štvrtým najrýchlejším časom. Prvá jazda bola trochu rozpačitá a Rišo sa sťažoval aj na nie ideálnu odozvu prevodovky. V druhej jazde to ale bol už „náš“ Rišo a aj keď 8. miesto po štarte nie je žiadna hitparáda, zabojoval a dostal sa na 4. pozíciu. Ku koncu pretekov mal ešte stále dostatok síl, prebojoval sa až na tretie miesto a toto si dokázal uchránil až do cieľa. Je to jeho doterajšie najlepšie umiestnenie v MX2 v Čechách. Mám z toho radosť, aj keď oveľa viac, ako výsledok ma potešil jeho jazdecký prejav v druhej jazde. Budúci týždeň sa chystáme prvý krát tento rok aj na preteky na Slovensko do Beckova, tak dúfam, že ho príde povzbudiť veľa jeho priaznivcov.“

Pridané: 08.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať