Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 937 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 15554
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (8748)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (6806)
Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (36)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: 15. stretnutie motorideákov - Motoride Tour 2018, 17. - 19. 8. 2018, Kamenec pod Vtáčnikom

 Zdieľať

Pridané: 05.08.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 36066 [Novinky - Pozvánka]

Tak a je to tu zas a už po 15. krát, vaše naše Motoride stretko. Tentoraz nás pozval dlhoročný cestovateľ a člen motoridu Šišo na hornú Nitru. Budeme kempovať a jazdiť po okolí, nebude chýbať dobrá zábava, naša-vaša obľúbená tombola.

Seriál článkov - Motoride Stretko:

O čo ide?

Motoride stretnutie 2018

Už 15. ročník turisticky zameraného stretnutia pre všetkých priaznivcov stránky motoride.sk. Ak chceš vedieť viac, pozri si reportáže z minulých ročníkov. Na sobotu je pripravený spoločný výjazd. Nejde o žiadny komerčný motozraz s kopou programu, iba o stretnutie a spoločné jazdenie, každý rok v inom kúte našej republiky.

Kamenec pod Vtáčnikom, Chata pod Končitou - miesto stretnutia:

Tentoraz nás pozval dlhoročný cestovateľ a člen motoridu Šišo, teda je spoluorganizátorom tohtoročného stretka. Šišo našiel a vybavil pre nás miesto, kde budeme mať potrebné súkromie.

Z wikipedie: Kamenec pod Vtáčnikom je obec na Slovensku v okrese Prievidza. Obec sa nachádza v Hornonitrianskej kotline na úpätí pohoria Vtáčnik. Západným okrajom nadväzuje na Zemianske Kostoľany, približne 5 km severne sú Nováky a 15 km juhozápadne mesto Partizánske. Cez Kamenec pretekajú Lazný a Vidlicový potok, ktoré sa v Zemianskych Kostoľanoch vlievajú do rieky Nitra. Prvá písomná zmienka o osade siaha do roku 1355, kedy sa spomína Horný Kamenec, v chotári ktorého neskôr vznikol i Dolný Kamenec, spomínaný v roku 1518. Obe obce, hoci boli majetkom rovnakého panstva, sa až do spojenia v polovici 20. storočia vyvíjali takmer nezávisle.

Video: Videopozvánka: 15. Stretnutie motoride-ákov 2018, Kamenec pod Vtáčnikom

Ubytovanie - stanovanie:

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Ubytovanie a stanovanie je zabezpečené v chate pod Končitou. Chata sa nachádza v rekreačnej oblasti Píly blízko Kamenca pod Vtáčnikom. Prízemie Chaty tvorí reštaurácia s príjemnou atmosférou a vôňou dreva. Je zariadená v poľovníckom štýle. Máme možnosť bývať priamo v chate alebo aj stanovať. Dokopy na chate je 20 postelí + vonku je k dispozícii drevený zrub, v ktorom je ďalších 10 postelí.

Priestor bude vyhradený pre našu akciu. V tomto areáli sa bude dať grilovať, opekať, variť guláš. K dispozícii je tiež vonkajšie ohnisko, trávnaté ihrisko, hojdačky, pieskovisko a záhradný domček pre deti.

Kapacita chaty v jej reštauračnej časti je cca 80 osôb. Podľa hesla dobrých ľudí sa veľa zmestí sa nás môže zísť aj +- trošičku viac, ale aj tak budeme nútení registrácie sledovať a niekde okolo tohto čísla obmedziť.

Ceny ubytovania:

Cenu sú priaznivé, ale počet miest je obmedzený. Ubytovanie je turistického štandardu, teda v každej izbe je viac postelí. Rezervovať si ubytovanie budete individuálne priamo v chate telefonicky. Kto prv zavolá, ten prvý berie.

  • Posteľ priamo v chate: 10 EUR osoba/noc
  • Posteľ v zrube: 12 EUR osoba/noc
  • Stan: 3 EUR osoba/noc

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Na poschodí chaty je spoločná kúpelňa a WC pre ubytovaných a 3x izba pre 4 os. a 1x izba pre 8 osôb. Ak ste partia - napr. 4osoby volajte a rezervujte si 4-ku izbu (sú len 3). Ak si sám alebo dvaja, tak si rezervuj posteľ, ale vedz, že budeš s niekým na izbe.

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom - Chata na poschodí
Chata na poschodí - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Izba pre 4 osoby - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Izba pre 8 osôb - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

V tesnej blízkosti chaty sa nachádza krásny drevený dvojposchodový zrub, ktorý je tiež možné prenajať. V zrube sú dve izby v každej 5 postelí. Zrub môžete rezervovať iba ako celok to znamená 10 osôb. Ak ste takáto partia volajte a rezervujte - nečakajte!!! Ak nie využite diskusiu k tomuto článku, napíšte koľko vás je a dohodnite sa s ďalšími.

Zrub pre 10 osôb (2x 5 osôb v izbe)
Zrub pre 10 osôb (2x 5 osôb v izbe)

Stanovanie bude na lúke priamo medzi chatou a zrubom + je k dispozícii menšia lúka nad chatou. Miesta nie je na rozdávanie, ale pre naše potreby bude stačiť. Motorku budú stáť na parkovisku, ktoré je hneď vedľa lúky.

Priestor na stany - vzadu zrub - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Priestor na stany - vzadu zrub - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Priestor na stany - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Priestor na stany - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Priestor na stany nad chatou - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Priestor na stany nad chatou - Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Stránka chaty chatapodkoncitou.sk

Rezervácia ubytovania INDIVIDUÁLNE:

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Ak si chceš rezervovať posteľ, izbu alebo celý zrub neváhaj a volaj do chaty. POZOR, na chate nie je dobrý signál GSM. Preto treba volať na pevnú linku a volať po 12:00 hod!

Chata pod Končitou
Rekreačná oblasť Píly
97244 Kamenec pod Vtáčnikom
tel.: 046/5465527
email: chata.koncita@gmail.com
chatapodkoncitou.sk

Stravovanie:

V chate je klasická reštaurácia so základnou ponukou jedál. Ako tradične piatok večer bude strava individuálna, väčšinou prichádzate najedení, niečo si opečiete, alebo objednáte z ponuky chaty.

Na sobotu a nedeľu ráno bude možnosť si na mieste objednať raňajky. Raňajkový tanier, alebo párky a podobne. Toto si objednáte priamo pri registrácii na stretku.

Sobotu po výjazde si v chate objednáme hromadne jedno jedlo - guláš alebo knedlík + mäso + kapusta. Obedovať budeme niekde na trase výjazdu.

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom
Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Upozornenie

Vzhľadom na mototuristické zameranie tejto akcie chceme upozorniť, že tu nenájdeš žiadne zrazové súťaže, striptíz ani podobné veci. Motoride.sk zabezpečuje len priestor pre ubytovanie, objednávku stravy a jeden spoločný výjazd. Redakcia Motoride.sk nenesie akúkoľvek zodpovednosť za škody na majetku alebo zdraví účastníkov, ktoré si spôsobia nerešpektovaním pokynov organizátora.

Sobota, výjazdy

Tak ako každý rok, pripravíme jeden hlavný spoločný výjazd, ale aj alternatívne trasy. Ak sa všetko podarí, pôjdeme sa pozrieť do bane, kde sa len prednedávnom ešte aktívne ťažilo: Hornonitrianský banský skanzen - Baňa Cigeľ

Prehliadka bane trvá cca 2 hodiny a naplánujeme ju hneď na ráno. Baňa je neďaleko ubytka, takže sa len krátko prevezieme. Baňa Cigeľ začína jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane. Pokračuje pešou prehliadkou podzemných banských priestorov v hĺbke 80 – 300 m pod povrchom v bývalej časti II. ťažobného úseku. Pešia časť prehliadkovej trasy v bani má dĺžku 566 m jedným smerom. Počet osôb na prehliadku bane je obmedzený na 50! Štandardné vstupné do bane je 9 EUR, no pre nás bude výhodnejšia cena.

Pre tých koho baňa nazaujme pripravíme prehliadku múzea Technické moto múzeum, Lehota pod Vtáčnikom, ktoré je rovnako na skok z ubytka.

Samotný výjazd teda začne cca o 11 až 12 hod. Plánujeme trasu na Šturec, pričom často využijeme aj vedľajšie cestičky. Zastavíme sa pri prameni Budiš, cez Čremošné prejdeme na Šturec. Tu sa na chvíľu zastavíme, aby sme zapálili sviečku a venovali krátku spomienku našim kamarátom a motorkárom, ktorí už nie sú medzi nami. Toto bude taká náhrada Jazdy za zosnulých motorkárov, ktorú sme tohto roku neorganizovali. Pod Šturcom budeme obedovať.

Ďalej smerujeme na Kremnicu, zastavíme sa v strede Európy, cez Kopernicu po vedľajších cestách prejdeme do Žarnovice a cez Veľké Pole už smer ubytko.

Podvečer ak bude počasie a záujem sa môžeme ísť okúpať do Veľkých Uheriec, čo je na konci trasy nášho výjazdu.

Trasa v Google maps 191 km, cca 3:30 hod.

Sobota večer - vaša/naša TOMBOLA

Motoride stretko je nekomerčná akcia. Komercia a reklama sa na nás tlačí zo všetkých strán a niekedy je dobré si len tak zrelaxovať. Preto sme na stretko doteraz nevolali žiadnych sponzorov a prichádzame s jedoduchou tombolou, ktorá mala premiéru na 10. ročníku a mala veľký úspech: každý z účastníkov môže doniesť a v piatok večer pri registrácii odovzdať cenu do tomboly. Ide o symbolickú cenu, suvenír z vašich ciest alebo z regiónu odkiaľ pochádzate, či domáce alebo nedomáce osviežujúce nápoje :-), čokoľvek vtipné... Je to na vás. Účasť v tombole je samozrejme úplne dobrovoľná.

Všetci účastníci potom budú zaradení do tomboly a žrebovať budeme v sobotu večer v kempe.

Program:

Piatok 17. 8. 2018:

natankovať plnú nádrž pred príchodom do kempu
16:00 – 20:00 príchod a registrácia
Registrácia
nahlásiť vybraný výjazd + záujem o baňu / múzeum
nahlásiť záujem o raňajky (sobota a nedeľa) a večeru (sobota)
odovzdať cenu do tomboly (dobrovoľné)
voľná zábava

Sobota 18. 8. 2018:

7:00 – 8:30 Raňajky
9:00 Štart spoločného výjazdu (s plnou nádržou)
doobeda kedykoľvek odchod na individuálne výlety
cca 17:00 – návrat z výjazdu
cca 18:00 – jazda pomalosti
Tombola
voľná zábava

Nedeľa 19. 8. 2018:

Individuálny odchod domov
Šťastnú cestu domov!!!

Prihlasovací formulár:

Prosíme všetkých účastníkov, aby sa registrovali pomocou prihlasovacieho formulára, aby sme mali predbežný odhad o počte zúčastnených. Za pochopenie ďakujeme.

Zoznam prihlásených

REGISTRÁCIA je ukončená. Miesta na stany už nie sú, kapacita chaty takmer plná. Ak chceš prísť volaj na ubytovanie do chaty a zisti si či je voľné miesto!

POZOR, na chate nie je dobrý signál GSM. Preto treba volať na pevnú linku a volať po 12:00 hod!

Chata pod Končitou
Rekreačná oblasť Píly
97244 Kamenec pod Vtáčnikom
tel.: 046/5465527
email: chata.koncita@gmail.com
chatapodkoncitou.sk

Zoznam prihlásených

Tešíme sa na vás!

Zaujímavé miesta v okolí:

Technické moto múzeum, Lehota pod Vtáčnikom
Hornonitrianský banský skanzen - Baňa Cigeľ
Zrúcanina hradu Sivý Kameň
Jankov Vršok
Nitrianske Rudno
Bojnický zámok

Miesto stretka:

Chata pod Končitou, Kamenec pod Vtáčnikom

Mapa:

Pridané: 05.08.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - Motoride Stretko:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (36)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria