Anketa:
Pridaj videoLibor Podmol - po nehode v Nemecku 2019 - Video
ZdieľaťPridané: 29.04.2019 Pridal: KAMIL
Čitatelia: 4908 [Iné moto videá - Nehoda] Dĺžka: 01:58
Libor Podmol známy český FMX jazdec mal pád na MS FMX v Mníchove. Tu je jeho odkaz aj v češtine:
Libor Podmol: Tak tady je ta nešťastná chvilka, jiný motor, trocha nepozornosti a hned to člověku pěkně nafackuje. Nezbývá než se poučit z chyby, vyléčit si rány a pokračovat dál. Popravdě jak na to tak teď koukám, tak ty nohy jsou ještě ok. Tahle hlína byla jak lepidlo a nic neodpustila.
Ten náš sport je prostě drsnějšího rázu a nesmí se na to zapomínat. Fakt díky moc všem za sdílení, liky, comenty a zprávy ❤️
Cením si toho
Ďalšie videá od tohto autora:
Súvisiace články:
- Sony Xperia Freestyle X-Night 2014: Prvý svetový jazdec do Košíc potvrdený! - Redakcia
- FIM Mistrovství světa FMX „NIGHT of the JUMPs“ - Redakcia
- Tragický pád slovenského enduro jazdca na MS v Gelnici - Redakcia
- Sony Xperia Freestyle X–Night v novom termíne 3.11. - príde aj český miláčik a šampión Libor Podmol - Redakcia
- Na Sony Xperia Freestyle X-Night 2014 do Košíc mieri jazdec z absolútnej svetovej špičky! - Redakcia
Diskusia:
Zobrazujem diskusiu k videu: Libor Podmol - po nehode v Nemecku 2019

Libor Podmol - po nehode v Nemecku 2019
Nie každý deň je sviatok. Liborovi želáme skoré uzdravenie... |
Libor Podmol - po nehode v Nemecku 2019
Libor klobúk dolu u mňa si majster , prajem skoré zotavenie nech sú nohy rýchlo poriadku. |
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.
Súvisiace videá:
Moto videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!