ISSN 1336-6491 | Online: 1985 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29831
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17628)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12203)

Pridaj videoHonda CBR600RR (2024) - legenda na cesty aj okruhy znovuzrodená - Video

 Zdieľať

Pridané: 21.11.2024 Pridal: Herghott
Čitatelia: 1540 [Redakčné videá - Test] Dĺžka: 20:26

Popis by som mohol začať konštatovaním, že hádam neexistuje nikto, kto by nepoznal legendu CBR600RR. Lenže potom som zistil, že už som naozaj starý foter. Keď si k tomu pripočítam, že verzia RR existuje len 20 rokov, a z toho ostatných 7 rokov v Európe vôbec nebola, tak sa ani trochu nemôžem čudovať tomu, že ľudia mladší odo mňa netušia kam CBR600RR zaradiť. Hej, mladý, akožééé fakt? Stroj, ktorý vzišiel z legendárnej CBR600F, ktorý získal 8 svetových titulov vo WSS a osem rokov lietali špeciály s jeho motorom v Moto2? Stroj, ktorý s obľubou využívali streetfighteri, a ktorý popri tomto všetkom dokázal byť využiteľný aj na bežných cestách? A ešte niečo: jeho dizajn sa za tých 20 rokov takmer vôbec nezmenil. A to sem píšem ako kompliment, nie urážku.

Ak neveríš, pozri si video, v ktorom som z CBR600RR úplne hotový. Áno, bez mučenia priznávam, že CBR600RR je moja platonická láska.

Honda CBR600RR 2024

EICMA 2023: Honda spustila modelové tornádo - nové NX500, Hornet 500 aj 1000, návrat CBR600RR, refrešnutý Fireblade, elektronická spojka v sérii

Honda CBR 600RR C-ABS 2009 - šesťkilo na každý deň

Test vrcholového športovca Honda CBR 600 RR

Kamera a strih: Peter Fischer

Hudba: Higher Octane - Vans in Japan, Instant Crush - Corbyn Kites

Ďalšie videá od tohto autora:

Súvisiace články:

Diskusia:

Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Súvisiace videá:

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »