ISSN 1336-6491 | Online: 1345 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15788)

Pridané: 04.05.2004 Autor: sita
Čitatelia: 9156 [Šport - MotoGP]

VC Španielska v Jereze - 2. podujatie 16-dielneho seriálu MS cestných motocyklov

Sete Gibernau

JEREZ DE LA FRONTERA 2. mája (SITA) - V nedeľu sa na okruhu v Jereze uskutočnila VC Španielska, druhé podujatie 16-dielneho seriálu MS cestných motocyklov. Víťazom kráľovskej triedy MotoGP sa stal na radosť divákov domáci Sete Gibernau. Jazdec tímu Honda triumfoval v ďaždi pred tímovým kolegom Talianom Maxom Biaggim, ktorý obsadil druhé miesto aj v prvých pretekoch sezóny v JAR. Absolútny triumf stajne Honda zavŕšil tretí Brazílčan Alex Barros. Úradujúci majster sveta a víťaz pretekov v JAR Talian Valentino Rossi skončil až štvrtý a v priebežnom poradí klesol na tretiu priečku. Na čele je po nedeli Gibernau so 41 bodmi.

V dvestopäťdesiatkách zvíťazil Talian Roberto Rolfo pred Francúzom Randym de Punietom a Španielom Fonsi Nietom. Najväčší favoriti preteky nedokončili. Majster sveta z vlaňajška Manuel Poggiali zo San Marína spadol hneď v prvom kole a onedlho ho nasledoval aj 18-ročný Španiel Daniel Pedrosa, ktorý ako šampión 2003 z kategórie 125 cc vyhral pred týždňom v JAR svoje premiérové preteky vo vyššej kategórii.

V kubatúre do 125 cc triumfoval Talian Marco Simoncelli na Aprilii pred Nemcom Stevom Jenknerom a Španielom Hectorom Barberom. Simoncellimu pomohlo k víťazstvu aj štastie, keď tri kolá pred koncom vyletel z trate Austrálčan Casey Stoner, ktorý od štartu viedol. Celkovo najslabšiu kubatúru nedokončilo 13 z 39 jazdcov.

5. Marco Simoncelli 25

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 04.05.2004 Autor: sita Zdieľať