ISSN 1336-6491 | Online: 1368 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29916
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17671)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12245)
Hodnotenie: (21 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač

Sľúbili sme si lásku. Honda NT 700 V Deauville po 50.000km. 3/4

 Zdieľať

Pridané: 27.01.2014 Autor: MajoKE
Čitatelia: 47504 [Vaše stroje - Moja motorka]

Vpredu pred nádržou sú dve schránky, ľavá uzamykateľná a v nej 12 V zásuvka a multifunkčné náradie. V pravej mám konektor na elektrický ohrev, 2x zámok na kotúč, handričku na sedadlo.

 Môže byť, estéti? Odporúčam lomený ventil.
Môže byť, estéti? Odporúčam lomený ventil.

Podsedadlový priestor som vyplnil, všetkými žiarovkami, poistkami, náradím, súpravou na opravu defektu aj sprejom, lankami, skrutkami a matkami, ventilmi, reflexnými páskami a 2 dcl oleja, lekárničkou. Samozrejme som to ešte nikdy nepotreboval.
Kupujeme z druhej, tretej ruky a servis.
Pri kúpe ti nehrozí, že by si ju niekto kúpil na okruhy a blbnutie pred dievčatami, možno pred starenkami v domove. Istotne ste si všimli, že vzhľad cesťákov sa aj osem rokov nemení. Ani 10 rokov nie je výnimka. NT 700 V ma problém ako kedysi Mercedes C. Chlapi do 40tky brali Audi, BMW a nad 40 Mercedes. Táto motorka nie je o emóciách, ale o tom, že sezónu máš aj 10 mesiacov v roku.

 Ťažko prístupný predný valec. Mora poctivých mechanikov.
Ťažko prístupný predný valec. Mora poctivých mechanikov.

Aj mňa nachytali na „servisný“ interval 12.000 km a skladal som na Motoride oslavné ódy. Lenže oni chcú po tých 12.000 km nastavenie vôle ventilov! Dostať sa k prednému valcu na nastavenie vôle je mimoriadne pracné a niektoré autorizované servisy to jednoducho neurobia, len účtujú. Rám znemožňuje prístup. Sviečky meníme každých 12.000 km. Napr. na Yamahe FZ 6 bola kontrola ventilov pri 40.000 km.

 Moja kravička, Honda NT 700 V, r. v. 2006
Moja kravička, Honda NT 700 V, r. v. 2006

Dobrou správou je, že na NT 700 V môžeš pozapájať veľa „elektrických doplnkov“. Policajné majú navyše vysielačku, majáky, stroboskopy, vyhrievané rukoväte, sirénu, predné a zadné hmlovky, svetlo STOP a majú rovnaký alternátor a baterku ako sériové.

 Ovešané elektrickými spotrebičmi.
Ovešané elektrickými spotrebičmi.

Keď budeš prezúvať pneu prikúp si zalomený ventil. Kufre nemusíš demontovať ako je to v návode, ale zdola sa dá vybrať koleso.
Oplatí sa vpredu kontrolovať brzdový kotúč a obloženie častejšie ako servisný interval , lebo jeden kotúč je viac namáhaný ak často brzdíš pohodlnou a účinnou zadnou brzdou. Zadná je prepojená s prednou brzdou.

 Koleso sa dá vybrať zdola bez demontáže kufrov.
Koleso sa dá vybrať zdola bez demontáže kufrov.

< >

Pridané: 27.01.2014 Autor: MajoKE Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (21 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač
aci-03-main

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »