Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2430 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

[] Živé sledovanie Dakar 2022::

» Dakar 2022 - 12. etapa

18:40 - Doplnený VIDEO sumár druhej polovice Dakaru 2022.

15:10 - Smutná správa z Dakaru dnes 11:30 došlo k nehode asistenčného nákladiaku s lokálnym autom na trase presunu. Žiaľ 20 ročný vodič patriaci do tímu PH Sport prišiel pri tejto nehode o život. Jeho spolujazdca transportovali do nemocne v Džide.

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 6615
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (3933)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (2682)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Honda zaháji v Thajsku výrobu a predaj úplne nového skútra PCX

 Zdieľať

Pridané: 20.09.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 25121 [Bleskovky - Predstavujeme]

Nový globálny model, ktorý bude od začiatku roku 2010 z Thajska vyvážaný do Japonska, do Európy aj do USA, je vybavený systémom zastavenia motora a štartérom ACG.

Spoločnosť Honda zaháji v novembri tohto roku v Thajsku predaj nového modelu skútra PCX. Predaj bude zabezpečený prostredníctvom dcérskej spoločnosti A. P. Honda Co., Ltd., ktorá je zodpovedná za distribúciu motocyklov Honda v Thajsku. Výroba modelu PCX pre svetový trh bude prebiehať v dcérskej spoločnosti firmy Honda - Thai Honda Manufacturing Co., Ltd. (Thai Honda), ktorá v Thajsku vyrába motocykle, motorové stroje a komponenty. Zahájenie exportu na trhy v juhovýchodnej Ázii, do Japonska, Európy a do USA sa plánuje na začiatok roku 2010.

Vzhľadom na to, že skúter PCX je určený pre globálny trh, bol pri jeho vývoji kladený dôraz na ľahké používanie, ktoré zákazníci od skútra očakávajú a tiež na jeho moderný vzhľad. Základná konštrukcia hlavných komponentov, ako sú rám alebo motor, je naviac pre všetky trhy rovnaká, čím sa dosiahol významný nárast efektivity výroby.

Výroba motocyklov bola v spoločnosti Thai Honda zahájená v roku 1967. Výrobky boli v tom čase určené výhradne pre thajský trh, v súčasnosti motocykle a komponenty tamojšej výroby smerujú predovšetkým na trhy juhovýchodnej Ázie. Thai Honda bude model PCX dodávať na globálny trh. Hlavnými výhodami tohto riešenia sú vynikajúca cenová konkurencieschopnosť, kvalita a sieť dodávateľov, ktorú si firma za viac než 40 rokov svojej histórie vybudovala.

Skúter PCX je vybavený novovyvinutým štvortaktným vodou chladeným jednovalcovým motorom so zdvihovým objemom 125 cm3, ktorý sa vyznačuje nízkymi hodnotami trenia a dosahuje vynikajúcu spotrebu približne 2 l/100km (režim ECE 40). Pre zlepšenie spotreby bol zavedený systém krátkodobého zastavenia motora, ktorý pri zastavení stroja automaticky vypne motor (tento systém nie je k dispozícii pri modeli určenom pre USA). Vďaka systému elektronického vstrekovania paliva PGM-FI (programované vstrekovanie paliva) a katalyzátoru umiestnenému v tlmiči výfuku, model PCX naviac spĺňa thajské emisné predpisy úrovne 6, ale takisto aktuálne emisné predpisy platné v Japonsku, v Európe a v USA.

PCX bude naviac prvým 125 cm3 motocyklom na svete, ktorý bude vybavený štartérom ACG kombinujúcim motor a generátor striedavého prúdu, ktorý prispieva k zmenšeniu rozmerov motora a k výraznému zníženiu hlučnosti pri štartovaní.

Modely PCX budú rovnako vybavené systémom CBS (kombinovaným brzdovým systémom pre predné a zadné koleso), ktorý pomáha zlepšiť stabilitu pri brzdení.

S modelom PCX sa značka Honda snaží vytvoriť v juhovýchodnej Ázii nový trh pre kvalitný model. Súčasne Honda plánuje uviesť model PCX na trhy v Japonsku, v Európe a v USA, kde bude zastávat pozíciu dostupného malého stroja pre časté dochádzanie, ktorý majiteľom ponúkne vynikajúcu rovnováhu rôznych vlastností vrátane ekologických parametrov, užívateľského komfortu a kvality.

O spoločnosti Thai Honda Manufacturing Co., Ltd.

Založená: apríl, 1965
Zahájenie výroby: [motocykle] máj 1967, [motorové stroje] február 1987
Umiestnenie: Bangkok, Thajsko
Investičné náklady: 150 miliónov bahtov (ku koncu marca 2009)
Kapitalizačný pomer: 83% firmy skupina Honda
Zástupca: Toshio KAWATSU, Prezident
Zameranie: Výroba motocyklov, motorových strojov a komponentov
Zamestnanci: Približne 4 700 zamestnancov (ku koncu marca 2009)
Hlavné výrobky: [Motocykle] Wave110/125, Dream, CZ-i, Sonic, CBR150R, Click, Air Blade, Icon, PCX
[Motorové stroje] motory pre univerzálne použitie, vodné čerpadlá, kosačky
Výrobná kapacita: [Motocykle] 1,5 milióna za rok
[Motorové stroje] 2,7 milióna za rok

Zdroj: world.honda.com a Honda Slovakia.

Pridané: 20.09.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: zefo
Farár mi po spovedi hovorí ,,musíš sa vzdať diabla,,
No ale ja mám s ňou tri deti!

Ďalšie vtipy »