Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1026 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2019 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 674
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (407)
Nie, južná amerika je super: 40% (267)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Honda zaháji v Thajsku výrobu a predaj úplne nového skútra PCX

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 20.09.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 21264 [Bleskovky - Predstavujeme]

Nový globálny model, ktorý bude od začiatku roku 2010 z Thajska vyvážaný do Japonska, do Európy aj do USA, je vybavený systémom zastavenia motora a štartérom ACG.

Spoločnosť Honda zaháji v novembri tohto roku v Thajsku predaj nového modelu skútra PCX. Predaj bude zabezpečený prostredníctvom dcérskej spoločnosti A. P. Honda Co., Ltd., ktorá je zodpovedná za distribúciu motocyklov Honda v Thajsku. Výroba modelu PCX pre svetový trh bude prebiehať v dcérskej spoločnosti firmy Honda - Thai Honda Manufacturing Co., Ltd. (Thai Honda), ktorá v Thajsku vyrába motocykle, motorové stroje a komponenty. Zahájenie exportu na trhy v juhovýchodnej Ázii, do Japonska, Európy a do USA sa plánuje na začiatok roku 2010.

Vzhľadom na to, že skúter PCX je určený pre globálny trh, bol pri jeho vývoji kladený dôraz na ľahké používanie, ktoré zákazníci od skútra očakávajú a tiež na jeho moderný vzhľad. Základná konštrukcia hlavných komponentov, ako sú rám alebo motor, je naviac pre všetky trhy rovnaká, čím sa dosiahol významný nárast efektivity výroby.

Výroba motocyklov bola v spoločnosti Thai Honda zahájená v roku 1967. Výrobky boli v tom čase určené výhradne pre thajský trh, v súčasnosti motocykle a komponenty tamojšej výroby smerujú predovšetkým na trhy juhovýchodnej Ázie. Thai Honda bude model PCX dodávať na globálny trh. Hlavnými výhodami tohto riešenia sú vynikajúca cenová konkurencieschopnosť, kvalita a sieť dodávateľov, ktorú si firma za viac než 40 rokov svojej histórie vybudovala.

Skúter PCX je vybavený novovyvinutým štvortaktným vodou chladeným jednovalcovým motorom so zdvihovým objemom 125 cm3, ktorý sa vyznačuje nízkymi hodnotami trenia a dosahuje vynikajúcu spotrebu približne 2 l/100km (režim ECE 40). Pre zlepšenie spotreby bol zavedený systém krátkodobého zastavenia motora, ktorý pri zastavení stroja automaticky vypne motor (tento systém nie je k dispozícii pri modeli určenom pre USA). Vďaka systému elektronického vstrekovania paliva PGM-FI (programované vstrekovanie paliva) a katalyzátoru umiestnenému v tlmiči výfuku, model PCX naviac spĺňa thajské emisné predpisy úrovne 6, ale takisto aktuálne emisné predpisy platné v Japonsku, v Európe a v USA.

PCX bude naviac prvým 125 cm3 motocyklom na svete, ktorý bude vybavený štartérom ACG kombinujúcim motor a generátor striedavého prúdu, ktorý prispieva k zmenšeniu rozmerov motora a k výraznému zníženiu hlučnosti pri štartovaní.

Modely PCX budú rovnako vybavené systémom CBS (kombinovaným brzdovým systémom pre predné a zadné koleso), ktorý pomáha zlepšiť stabilitu pri brzdení.

S modelom PCX sa značka Honda snaží vytvoriť v juhovýchodnej Ázii nový trh pre kvalitný model. Súčasne Honda plánuje uviesť model PCX na trhy v Japonsku, v Európe a v USA, kde bude zastávat pozíciu dostupného malého stroja pre časté dochádzanie, ktorý majiteľom ponúkne vynikajúcu rovnováhu rôznych vlastností vrátane ekologických parametrov, užívateľského komfortu a kvality.

O spoločnosti Thai Honda Manufacturing Co., Ltd.

Založená: apríl, 1965
Zahájenie výroby: [motocykle] máj 1967, [motorové stroje] február 1987
Umiestnenie: Bangkok, Thajsko
Investičné náklady: 150 miliónov bahtov (ku koncu marca 2009)
Kapitalizačný pomer: 83% firmy skupina Honda
Zástupca: Toshio KAWATSU, Prezident
Zameranie: Výroba motocyklov, motorových strojov a komponentov
Zamestnanci: Približne 4 700 zamestnancov (ku koncu marca 2009)
Hlavné výrobky: [Motocykle] Wave110/125, Dream, CZ-i, Sonic, CBR150R, Click, Air Blade, Icon, PCX
[Motorové stroje] motory pre univerzálne použitie, vodné čerpadlá, kosačky
Výrobná kapacita: [Motocykle] 1,5 milióna za rok
[Motorové stroje] 2,7 milióna za rok

Zdroj: world.honda.com a Honda Slovakia.

Pridané: 20.09.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Adamoto KTM

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: milovin
Slovenčina a matematika sú úzko prepojené:
Úvod do problematiky: Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.
Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul.
Inak vás zožerieme."
Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."
Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."
Rus: "Nekonečno tri." Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."
Slovák: "Pokokot." Náčelník: "Pokokot? A to je koľko?" Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."
Vedecky pohľad na vec: " POKOKOT" Slovo pokokot , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka .
Slovo "pokokot" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo.
Slovo pokokot znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnuté ho snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať . Slovo " pokokot" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " pokokot" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek.
Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Európsky parlament má napríklad " pokokot " poslancov a berú "pokokot " peňazí, americký prezident má pred voľbami " pokokot " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... pokokot ......
Prajem Ti pokokot krásnych dní.
ešte mi napadlo - 100 pokokotov = plnápiča Tak to je parádne až pokokot !

Ďalšie vtipy »