Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 910 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3063
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1826)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (1237)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (25)  [Verzia pre tlač] Tlač

"Blog" - Projekt z cesty do terénu – stále samouk

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 02.01.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 5024 [Testy a predstavenia - Test]

V prvom tréningovom článku ste si už prečítali, ako som začal s mojim vlastným trénovaním. Dá sa povedať, že sa zo mňa stal samouk. A ako to už býva, väčšinou to nie také, aké by malo.

A to bol aj môj prípad. Tak isto ako na ceste, aj tu som začal po svojom. Sám som si stanovil ciele, ale ako sa k nim dopracovať, to už som nedomyslel. Nemal som dokonca ani také obyčajné teoretické základy, že načo sa dáva vnútorná noha dopredu. Ako sa prechádza zákruta, ako sa jazdí v blate, ako po bubnoch, ako sa skáče, vlastne ako sa vôbec riadi motorka v teréne. O tom ale neskôr. To si necháme do „klasického“ veľkého článku.

Vráťme sa ale k mojim tréningom. Písal som, že som chcel dobehnúť niektorých tým, že sa naučím skákať, to čo oni neskáču, alebo skáču málo. Nuž som začal trénovať jednoduchú lavicu a taxis. Potom prišiel na rad veľký skok a následne psychicky náročný „troják“. On to troják nie je, ale bol a nakoniec z neho vzniklo toto. Na výšku asi jeden a pol metrový zub, potom jama, 12 metrov nič a dopad vyššie ako odraz. Na dopade to treba hneď točiť vľavo, aby si neskončil v „zeline a kríčkoch“.

Znova sme klasicky dotrénovali, chalani sa balili ale ja, alla Jarda Jágr, som išiel ešte trénovať. Ten troják by som dnes mohol dať, hovorím chalanom. Jeden mi hovorí neblbni a druhý, že „daj tri, pú plyna a to ide samo“. „Ale možno sa rači na to viser, co ket sa vitrískaš?“ Samozrejme som sa na to nevysral, a hneď že hop, „protifka jak kráva, hrudník že petelica do hrazdičky“...len tak-tak som to predýchal. Pod skokom otočka, znova a znova. Až sa mi to zdalo lepšie, tak som to natočil. Mám tu pre vás tri videá. Prvé je vlastne vysoký skok a po ňom nasleduje „troják“. Na vysoký skok sa netreba nejak zvlášť pripravovať (to hovorím teraz, keď ho skáčem), ale najprv som sa bál aj toho. Takže naň si treba narolovať zľava a smerovať to doprava. Tesne pred vrcholom obrať, aby sa motorka preklopila mierne dopredu, pretože na dopade treba motorku hneď smerovať doprava. Potom krátka rovina na trojke, tobogán na dva, hneď tri a teraz moto smerovať buď strednou alebo vonkajšou koľajou sprava doľava. Znova pred vrchom ubrať a je to. Netreba sa zľaknúť tej jamy a ak uberieš skoro, radšej vo vzduchu mierne pridaj a motorku Ti trochu pridvihne. Ale zas nie moc, aby tam nebola svíca, ako sa mi podarilo v druhom videu.

Video: "Blog" - Projekt z cesty do terénu – stále samouk

Na druhom videu je čisto „troják“ natočený zospodu. Je tam vidieť ako idem sprava doľava, je tam aj svíca, aj nasmerovaná moto na predné koleso, aj na zadné aj medzivrk vo vzduchu.

Video: "Blog" - Projekt z cesty do terénu – stále samouk

A nakoniec tu je tretie video, ktoré je robené o niečo neskôr ako tie pred tým. Dúfam, že to je aj vidieť. Najprv záber iba na „troják“ a potom napojené aj s vysokým skokom. Sú tam aj nejaké nechcené drifty, takže sa aj zasmejete. :-)

Video: Tréning "troják" - Projekt z cesty do terénu

Text: Milan Mikulík - mikulec
Foto: Milan Mikulík - mikulec

Projekt Z cesty do terénu podporili: Kawasaki.sk a BBmoto.sk www.kawasaki.sk www.bbmoto.sk

Motocykel na test poskytla spoločnosť U.M.S. s.r.o.. Redaktori Motoride.sk jazdia v oblečení Acerbis a prilbách Suomy od firmy Styx.

Pridané: 02.01.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (25)  [Verzia pre tlač] Tlač
HD-Softail-02-2021

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Sprievodca vo vlaku príde do kupé a pýta lístky. Jeden cestujúci hovorí:
- Ja nemám lístok.
A sprievodca:
- Ako to, že nemáte lístok? Čo tu vlastne robíte? Ako ste sa sem dostali?
- No dovoľte!? Vy ste na stanici vykrikovali NASTUPOVAŤ!

Ďalšie vtipy »