Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 513 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2020 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 3968
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2251)
Nie, južná amerika je super: 43% (1717)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

„Blog“ Projekt z cesty do terénu - MX trať Moravský sv. Ján

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.11.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 4380 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

Po chvíľkovej prestávke zapríčinenou chorobou som sa konečne dostal na motorku a navštívil som ďalšiu trať. Relatívne čerstvo vybudovanú pieskovú trať v Moravskom Svätom Jáne.

Krátky popis

Hlboký piesok, nízke tobogány a drážky, ktoré sa môžu „zmeniť“ každé kolo. Sedem skokov, z toho sú tri lavice s pozvoľným dopadom a štyri malé skoky. Trochu väčšie ako „odjebky“ ale nie sú ani vysoké, ani dlhé.

Sedem ľavých a štyri pravé zatáčky, pár roviniek, aj to poväčšine krátkych. Celkovo je trať kratšia, ale o to rýchlejšie sa dá zapamätať.

Krátky úvod po mojom:

Video: MX trať Moravský sv. Ján

Opis trate

Po vjazde z depa poza prvú alebo poslednú točku (ako sa to vezme) sa pripojíš na trať a už ťa pomaly začne vítať piesková zrada. Točíš do pravej otvorenej zatáčky, nasleduje krátka rovinka, za ňou malý skok, kde hneď po dopade a kratučkej rovinke treba točiť doľava a následnú pravú môžeš prejsť vnútrom.Tu sa dá ale očakávať hlboká drážka, ktorá dokáže pekne preškoliť. A ak nemáš moto dobre zvládnutú, buď sa ti predné stočí a zlomí ti motorku, alebo to pod malým plynom neustojíš a zvalíš sa na bok.

Takže túto točku možno radšej brať vonkajškom a oprieť sa do tobogánu a tak mať na výjazde väčšiu rýchlosť. Aj keď znova po krátkej rovinke nasleduje ďalší malý skok. Za skokom sa trať zatočí doľava. Znova je tu viac možností prejazdu. Mne sa zdala najlepšia vonkajšia stopa v tobogáne. Je tu úplne hlboký piesok a tak sa prejazdom každej motorky menila či už vnútorná alebo aj stredová drážka. Vonkajšia stopa do tobogánu bola skoro stále rovnaká a hlavne pri prejazde vonkajškom sa tak rapídne nezníži rýchlosť a tak aj na výjazde máš potrebnú rýchlosť v hlbokom piesku. Pred tebou je ďalší malý skok za ktorým nasleduje lavica s pozvoľným doskokom. Takže sa dá skákať úplne hoci kde.

Za ľavicou je mierna točka doľava a v nej je v jednom mieste tvrdý šmykľavý zvláštny podklad. Za mini rovinkou vojdeš do esíčka, ľavá – pravá, obe beriem vnútrom. Znova malý skok a za ním točka doprava a následne ďalšia ľavica znova s pozvoľným dopadom.
Po dopade mierne doľava po trochu rozbitej rovinke, z ktorej vpáliš do ľavej točky. Tu je asi znova najlepšie ísť po vonkajšom tobogáne a zas tak mať potrebnú rýchlosť na výjazde a následnou najdlhšou ľavicou. Zas má pozvoľný dopad, takže dopad netreba nejako obzvlášť triafať. Ďalšiu poslednú (alebo možno poslednú) ľavú točku je možno lepšie brať na vnútro, do drážky a následne výjazd vypustiť von a tak skrížiť cestu tomu, čo pôjde vonkajším tobogánom. Ten čo ide vonkajškom má síce väčšiu rýchlosť, ale takto ho ustrihneš a mal by si zostať vpredu.

Video je bohužiaľ tmavé, keďže som jazdil už dosť neskoro. Každopádne sa tam ešte chystám, tak určite toto video nahradím lepším a doplním aj nejaké foto od Filipa. (snáď ho prehovorím a dotiahnem ho tam)

Video: Husqvarna CR 125 - MX trať Moravský sv. Ján

Záver

Trať s hlbokým pieskom, skôr pomalá a krátka. Pár nezákerných skokov a lavice ktoré vďaka pozvoľným dopadom netreba mať naskákané. Trať sa mi zdala ťažká ale zároveň ľahká. Ťažká je kvôli podkladu, kde treba držať plyn skoro stále čo to ide. Málo kde sa dá flákať a vypúšťať. Ľahká je vďaka krátkosti a jednoduchosti skokov.

Umiestnenie medzi stromami pôsobí „útulno-súkromne“ a zabezpečí v podstate bezveterné počasie a pieskový podklad ideálne jazdenie aj v upršaných mesiacoch. Dobré zázemie vďaka prístrešku a posedeniu je zas len plus.

Trať by som odporúčal pri jesennom a zimnom jazdení, poprípade na natrénovanie techniky jazdi v hlbokom piesku. Určite vhodná aj pre endurákov.

Motocykel na test poskytla spoločnosť motocorse. Mikulec jazdí do terénu v oblečení Acerbis a na nohy obúva Forma Dominator Comp.

Projekt Z cesty do terénu podporili: Motocorse.sk a acerbis.sk www.kawasaki.sk www.acerbis.sk

Pridané: 12.11.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač
incheba-2020-main

Adamoto KTM

incheba-2020-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Bielyorol
- Jedny Marllboro, prosím.......
- A máš aspoň 18, chlapče?
- Aj v studenej vode, teta!

Ďalšie vtipy »