Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 688 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

www.foxracing.sk Sumoto Brno DS auto MOTOQUAD Indian - www.klasikmoto.sk

Anketa:

Jazdil podľa teba Marc Márquez na VC Argentíny 2018 v súlade s predpismi:

Spolu odpovedi: 4030
Áno, bolo to v pohode: 48% (1954)
Nie, bolo to ďaleko za: 52% (2076)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Predaje nových motocyklov na Slovensku v roku 2014

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.04.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 6658 [Novinky - Oznam]

Našťastie ako aj minulý rok, aj teraz môžeme napísať, že slovenský trh s novými motocyklami narástol.

V závere minuloročného článku sme napísali, že veríme, že opäť vám prinesieme pozitívne čísla. Stalo sa - trh na Slovensku narástol o slušných 5,8 percenta.

Nasledujúce čísla sú odfiltrované od štvorkoliek, motokrosov a kusov dovezených zo zahraničia. Ide teda čisto o registrácie nových motocyklov a skútrov nad 50 kubíkov predaných na Slovensku. V roku 2014 sa ich na Slovensku predalo presne 3922 kusov.

Strednodobý vývoj trhu (nad 50 ccm, bez ATV a motokrosov)
Strednodobý vývoj trhu (nad 50 ccm, bez ATV a motokrosov)

Trhové podiely značiek v roku 2014 (nad 50 ccm, bez ATV a motokros)
Trhové podiely značiek v roku 2014 (nad 50 ccm, bez ATV a motokros)

Podiely kubatúr v roku 2014 (nad 50 ccm, bez ATV a motokros)
Podiely kubatúr v roku 2014 (nad 50 ccm, bez ATV a motokros)

Najpredávanejšie modely:

Najpredávanejšie skútre a motocykle 2014
Najpredávanejšie skútre a motocykle 2014

Najpredávanejšie endurá a naháče 2014
Najpredávanejšie endurá a naháče 2014

Podiely kubatúr na celkovom predaji - (všetky vrátane MX a ATV):

Kubatúra:Počet:
Elektro54
0-50 ccm515
51-125 ccm2292
126-350 ccm369
351-500 ccm303
501-800 ccm803
nad 801 ccm706
Spolu:5042

Podiely kubatúr na celkovom predaji 2014
Podiely kubatúr na celkovom predaji 2014

Podiely kategórií (všetky vrátane MX a ATV):

Elektro0-50 ccm51-125 ccm126-350 ccm351-500 ccm501-800 ccmnad 801 ccmSpolu:
Elektro5400000054
Moped04000004
Scooter04972161217404112957
Enduro08318658176150509
Choper00114012227254
Naked00711060220169530
Touring020006715
Sport Touring00000115869
Super Sport001623644493
Supermoto01001226
ATV0322913833148551
Spolu5451522923693038037065042

Podiely kategórií na celkovom predaji 2014
Podiely kategórií na celkovom predaji 2014

Predaje značiek podľa počtu predaných motocyklov (všetky vrátane MX a ATV) v roku 2014

ZnačkaElektro0-50 ccm51-125 ccm126-350 ccm351-500 ccm501-800 ccmnad 801 ccmSpolu
Honda0477710187132271128
Yamaha0151251830111123422
CF Moto00001121900302
OSTATNÉ494615470293288
Sym033216194100282
Longjia0471800000227
Piaggio51026834920220
Adamoto0221960000218
Vespa06511028000203
Kawasaki0003606083179
Keeway0281366000170
BMW0000034132166
Suzuki00241056854161
Aprilia01864280714131
KTM001344301721125
Harley-Davidson000000115115
Kymco01964241090
Tauris0959100069
TGB01150048064
Peugeot02535200062
Bombardier00003134460
Access Motor02001235049
Ducati0000004545
Triumph00000112738
CPI0350100036
Benelli0717500029
Gilera0819000027
SMC00010014024
Derbi0316300022
Moto Guzzi0000081321
Husqvarna000325212
Jiajue0100000010
MV Agusta00000639
Jinling00080008
Vonroad07000007
Yuki04200006
Linhai00004004
Husaberg00010203
Gas Gas00110002
Hanglong02000002
Jawa02000002
Malaguti01010002
Motorro00001001
Zhongneng00100001
Rhon00000000
TMEC00000000
Spolu5451522923693038037065042

Predaje motocyklov 2014 podľa značiek - TOP20
Predaje motocyklov 2014 podľa značiek - TOP20

Predaje motocyklov  do 125 ccm  2014 - TOP20
Predaje motocyklov nad 125 ccm  2014 - TOP20

Údaje boli spracované zo štatistík Zväzu automobilového priemyslu SR.

Pridané: 28.04.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria