ISSN 1336-6491 | Online: 1889 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15616)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10161)

Rossi si v Malajzii nazbieral ďalšie body...

Pridané: 22.10.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 6851 [Šport - GP 500]

Čerstvo korunovaný kráľ šampionátu 500-viek Valentino Rossi vyhral nedeľnajšú Grand Prix
v Malajzii, v preteku, kde jeho najvačší konkurent Max Biaggi znovu spadol.

Biaggi-ho nádeje na zabezpečenie si druhého miesta v Šampionáte skrížil pád na začiatku preteku pri korom zobral so sebou aj Američana Kennyho Robertsa...

Valentino Rossi na stupni víťazov
Rossi zo začiatku bojoval so svojou Hondou, ale nakoniec triumfoval časom 44 minút a 46.652 sekúnd, a zabespečil si tak 10-te víťaztvo v sezóne. Ďalší talian, Loris Capirossi, skončil 21-kolový pretek na druhom mieste, tiež na Honde, kým Austrálčan Garry McCoy došiel tretí, iba štyri sekundy za víťazom.

Kým Rossi bol už korunovaný za šampióna 500-viek minulý týžďeň v Austrálii, jazdec Yamahy Max Biaggi sa snažil zabespečiť si svoje druhé miesto v šampionáte. Ale v nešťastnej ľavotočivej deviatej zákrute v treťom kole Biaggi nezvládol brzdný manéver a už sa mu nepodarilo vyhnúť sa na treťom mieste jazdiacemu Robertsovi. Obaja takto skončili v štrku a v preteku už nepokračovali...

Biaggi-ho predčasné ukončenie preteku umožnilo Capirossimu, ktorý tiež bojuje o druhé miesto v Šampionáte, stiahnúť náskok medzi nimy z 24 bodov na iba štyry.

Po preteku mohol Rossi znovu oslavovať ďalší úspech v tejto sezóne a to, že dosiahol hranicu 300 bodov v Šampionáte. S 300 bodmi po 15-tich pretekoch, Rossi vedie Šampionát s neuveriteľným náskokom 97 bodov pred druhým Biaggi-m.