Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1454 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 31357
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (18380)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12977)

Články - Najnovšie Články

Zobrazujem články 2236 až 2250 z cekového počtu: 8721.

24.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 2830 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Michal Búlik na druhom podujatí španielskeho šampionátu

Slovenský pretekár španielskeho týmu ETG racing, Michal Búlik, svoje premiérové preteky V Jereze po kolízii nedokončil, no výborným výkonom a progresom počas tréningov a pretekov si od tímu vyslúžil pochvalu.

 

24.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 16267 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Honda PCX125 2017 predstavená

Najobľúbenejší európsky skúter v objemovej kategórii 125 cm3 od sezóny 2016 plní emisnú normu EURO4. S dojazdom 375 kilometrov (vďaka mimoriadne úspornému motoru s technológiou Idling Stop a so spotrebou 2,1 l/100 km), prémiovými LED svetlami, variabilitou a komfortom ide o atraktívny stroj, ktorý oslovil zákazníkov v celej Európe.

 

23.05.2016 - happy Čitatelia: 4931 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2016 - V Mugelle vyhráva Lorenzo pred Marquezzom, Rossiho zradila motorka

Cez víkend sa konal dlho očakávaný závod v talianskom meste Mugello - Gran Premio d'Italia TIM.

 

23.05.2016 - Landal Čitatelia: 3707 [Šport - Rally]

-

Croatia rally 2016 – 1. etapa

Výsledky prológu boli samozrejme až večer pred rozpravou k 1. etape. Zahviezdil Jirka Vepřek, ktorý skončil 11-ty. Dnes ráno štartovala prvá desiatka klasicky a zvyšok poľa v obrátenom poradí od posledného po jedenásteho podľa výsledkov prológu.

 

22.05.2016 - Landal Čitatelia: 3817 [Šport - Rally]

-

Croatia rally 2016 - mašiny pripravené, prológ za nami!

Prológ bola len taká zábavka na poobedie. Chlapci čo štartovali v druhej polovici poľa strávili hodne času čakaním. Každopádne všetci máme odjazdené a zajtra nás čaká prvá skutočná etapa cez 200 km. Štart má byť o ôsmej.

 

21.05.2016 - Landal Čitatelia: 5651 [Šport - Rally]

-

Croatia rally 2016 - prípravy pred štartom

Tohto roku majú vlastne Slováci svoju vlastnú orientačnú zahraničnú rally. Je ňou Croatia rally 2016 v prímorskom dalmátskom mestečku Primošten. Výprava dvanástich Slovákov je viac ako neprehliadnuteľná. Napriek tomu, že táto rally je Talianskou záležitosťou, je myslím jasné, koho bude v bivaku počuť najviac.

 

20.05.2016 - datadive Čitatelia: 6782 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Harley-Davidson Praha druhý krát Kráľom Customov

Prestavba H-D na Jawu mieri do európskeho finále.

 

19.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5717 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Nanotechnológia pre vás a vašu motorku od NanoProm

Pojem nanotechnológia sa dostáva čoraz viac do povedomia. Práve produkty vyrobené na báze nanotechnológie Vám ponúka firma NanoProm, ktorá sa snaží o rozšírenie tejto inovatívnej technológie na Slovensku a v okolitých krajinách.

 

18.05.2016 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 10987 [Bleskovky - Novinky]

-

KTM predstavuje v Les Comes nové endurá EXC 2017

KTM inovuje modelovú radu EXC každý rok, no tentoraz je noviniek naozaj veľa, od odľahčenia modelov až do 5kg, zmeny v dvojtaktoch cez nové vidlice WP XPlor 48 až po novú elektroniku s voľbou máp a trakčnou kontrolou.

 

18.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 8756 [Bleskovky - PR bleskovka]

-

Furygan - Letné bundy pre každého

V posledných sezónach sme sa nejeden deň riadne parili vďaka veľmi teplým letným mesiacom. Furygan si preto pripravil hneď niekoľko variant letných búnd či už pre pánov alebo dámy.

 

18.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 4456 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: Deň motorkárov 2016, Letisko Piešťany

Drsňáci s veľkými srdcami, deti na minimotorkách, krásne ženy v kombinézach a správny rockový „podmaz“! Taký bude už druhý ročník Dňa motorkárov v Piešťanoch.

 

18.05.2016 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 20593 Strany: 2 [Testy a predstavenia - Test]

-

Honda Integra 2016 – v sedle kríženca v Andalúzii

Séria NC, teda New Concept, priniesla pri svojom debute množstvo nových nápadov a pritom vznikol i model Integra - úplný kríženec motorky a maxiskútra. Pre rok 2016 dostal kopu noviniek a vylepšení, ktoré sme si mohli vyskúšať na cestách v Andalúzii.

 

17.05.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 7575 [Šport - Motocross]

-

Pionier cross - Celoslovenský seriál 2016 3. kolo - Bajč - 14.05.2016

Ani daždivé počasie neodradilo takmer 30 pretekárov pionier krosu od účasti na 3. kole celoslovenského seriálu, ktoré sa túto sobotu konalo na známej trati v Bajči.

 

17.05.2016 - happy Čitatelia: 4183 [Šport - MotoGP]

-

MotoGP 2016 - Dani Pedrosa pokračuje s tímom HRC Honda na ďaľšie dva roky

Dani Pedrosa včera 16.05.2016 podpísal zmluvu na nasledujúce dva roky s tímom HRC Honda.

 

17.05.2016 - erbe Čitatelia: 15585 Strany: 3 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

-

Late Balkan Trip 2015

Keďže sa nám s partiou nepodarilo na tento rok pôvodne plánované Gruzínsko, tak sme riešili záložný plán. Vymysleli sme si Rumunsko, Čiernu horu a niečo medzi tým na čo natrafíme. Termín sa ale stále posúval a odchod nie a nie definitívne dohodnúť. Výprava pozostávala zo mňa (F800GSA), Lukáša (TA600) a Koťa (V-Strom). Aj posledný dátum jeden účastník výpravy – Koťo nestihol a dohodli sme sa, že sa zrazíme niekde v Rumunsku.

 

| 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 |

Motozem

yamaha_tour-side-05-2025

HD-side-06-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »