Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1757 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29905
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17664)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12241)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2007 – 11 – USA – Laguna Seca, 22. 7. 2007 Opäť Stoner, je to možné?

 Zdieľať

Pridané: 23.07.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3751 [Šport - MotoGP]

Na veľkej cene USA sa nám, tak ako to je už zvykom, predstavila iba trieda MotoGP 800ccm. Invázia domácich jazdcov na popredné umiestnenia sa nekonala...

 Okruh Laguna Seca s legendárnou „vývrtkou“
Okruh Laguna Seca s legendárnou „vývrtkou“

MotoGP

V kvalifikácii si s pomerne nebezpečnou traťou najlepšie poradil Casey Stoner, jeho čas najrýchlejšieho kola bol 1.22.292. Z druhého miesta štartoval Dani Pedrosa a z tretieho Chris Vermeulen. V druhej rade stáli domáci Nicky Hayden, vedľa neho Valentino Rossi, ktorý nastupoval do preteku s poranením ruky z tréningu a ďalej Loris Capirossi. Do jednej sekundy sa zmestilo až pätnásť jazdcov

 Letí Casey Stoner za titulom???
Letí Casey Stoner za titulom???

Aj túto veľkú cenu vyhral opäť austrálsky mladík Casey Stoner na Ducati, druhý skončil jeho krajan Chris Vermeulen na Suzuki, ktorý už túto sezónu upozornil na seba jedným víťazstvom a so Suzuki ostane aj na budúci rok. Tretí prešiel cieľom Marco Melandri, čo je po jeho hrozne vyzerajúcej sobotňajšej havárii malý zázrak, navyše štartoval až a desiatej pozície. Zemiakovú medailu si z USA odniesol Valentino Rossi, ten má čo robiť, aby dohnal 44-bodovú stratu na Stonera. Takisto na plné obrátky budú počas letnej pauzy určite kmitať aj v Yamahe a taktiež aj v Micheline. Svojimi výsledkami na seba upozornili aj jazdci Kawasaki, z trinásteho miesta štartujúci Randy De Puniet dokončil na šiestom mieste, hneď za nim Anthony West a na divokú kartu štartujúci domáci Roger Lee Hayden na mieste desiatom. Desiate miesto bolo aj najlepším umiestnením domáceho jazdca, Colin Edwards dokončil jedenásty a John Hopkins po páde na pozícii 15. Minuloročný víťaz Nicky Hayden zašiel počas preteku do boxov.

 Značke Suzuki sa tento rok začína dariť – Chris Vermeulen
Značke Suzuki sa tento rok začína dariť – Chris Vermeulen

Prvá päťka po jedenástych pretekoch bodovo:

  • 1. Stoner 221 b
  • 2. Rossi 177 b
  • 3. Pedrosa 155 b
  • 4. Vermeulen 113 b
  • 5. Melandri 113 b

Do 19. augusta majú jazdci čas na premýšľanie, výrobcovia čas na vylepšenie techniky a my čas na zakúpenie vstupeniek. Kam? No predsa na veľkú cenu MotoGP v Brne. Ak chcete teda vidieť, ako to všetko vyzerá naživo, tak neváhajte. Určite to stojí za to!

Pridané: 23.07.2007 Autor: Brambo Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač
Yamaha Posledná šanca

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »