ISSN 1336-6491 | Online: 3328 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16805)

27.08.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4893 [Šport - GP 250]

-

Harada suverénne zvíťazil v Brne

Najrýchlejší celý víkend, jazdec MS Aprilia teamu Tetsuya Harada viedol pred teamovým kolegom Marcom Melandrim a vedúcim šampionátu
Dajirom Katohom, velkolepým štýlom a zapezpečil si tak víťaztvo na GP Českej republiky na Brnenskom Autodrome.

27.08.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5340 [Šport - GP 125]

-

Eliasovo druhé víťaztvo v GP, Brno 26.8.2001

Juniorský jazdec tímu Telefonica Movistar Toni Elias sa stal novým lídrom šampionátu 125-tiek potom čo získal víťaztvo v poslednej zákrute pred Luciom Cecchinellom a Stevom Jenknerom.

22.07.2001 - feci Čitatelia: 7094 [Šport - GP 500]

-

Cinzano Motorrad Grand Prix Deutschland - 500-ky

Na štarte bol prvý Biaggi, 2. Nakano, 3. Barros a 4. Checa. A. Criville neštartoval, zrejme dôvodom
boli jeho dve posledné pády.

22.07.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5276 [Šport - GP 250]

-

Cinzano Motorrad Grand Prix Deutschland - 250-ky

Na štarte bol prvý Harada, potom Melandri, Katoh, McWilliams... Najlepšie odštartoval Katoh, za ním
bol Melandri.

22.07.2001 - feci Čitatelia: 5004 [Šport - GP 125]

-

Cinzano Motorrad Grand Prix Deutschland - 125-ky

Počasie bolo prijateľné, zdalo sa, že nie je ani moc teplo alebo mokro, či chladno. Teda skoro perfektné
podmienky na dobrý pretek.

12.07.2001 - feci Čitatelia: 6678 [Šport - GP 500]

-

Rossi vyhral Honde 150-ty závod v kráľovskej kubatúre

Tento taliansky mladík sa stal prvým jazdcom vôbec, ktorý dokázal vyhrať pretek, a pritom odštartovať
z horšieho ako piateho miesta.

10.07.2001 - feci Čitatelia: 4015 [Šport - GP 250]

-

Daijiro Katoh opäť dokázal na okruhu v Doningtone svoju suverenitu

Daijiro Katoh sa vrátil na vedúcu priečku v 250-kách po strhujúcom výkone, keď skončil s náskokom
viac ako 10 sekúnd pred druhým Robertom Rolfom

10.07.2001 - feci Čitatelia: 4805 [Šport - GP 125]

-

Youichi Ui v znova v dokonalej forme v zdrvujúcom závode 125-tiek

Youichi Ui zopakoval svoje minuloročné výťazstvo v Cinzano British Grand Prix na Doningtonskom
okruhu, keď dominoval už od začiatku a vyhral s dostatočným náskokom, aj keď pár kôl nejazdil
práve najrýchlejšie.

03.07.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 6641 [Šport - GP 500]

Šialený Max spieval v daždi po Holandskej GP

Max Biaggi viedol zaujímavú a veľmi vyrušujúcu Holandskú GP 500-viek pred vedúcim Šampionátu Valentinom Rossim, keď prišiel dážď, objavila sa červená vlajka a keďže bola odjazdená trištvrtinová vzdialenosť pretek skončil.

02.07.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5267 [Šport - GP 250]

Holandská GP 250-tiek: McWilliams triumfoval a získal svoje prvé víťaztvo.

Jeremy McWilliams, jednoducho zajazdil svoje prvé víťaztvo v Grand Prix. Keď pretínal cieľovú čiaru v Assene mal neuveriteľný náskok 16 sekúnd, pred Alzamorom, ktorý došiel druhý.

01.07.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4626 [Šport - GP 125]

Elias získal prvé víťaztvo v GP v Holandskom Assen-e

Španielsky jezdec Toni Elias vyhral svoju prvú Grand Prix na mokrej a divokej trati v Holandskom Assene. V skutočnosti to bolo veľmi čudné pódium, keď druhý skončil Vincent Arnaud a tretí mladý Nemec Steve Jenkner, ktorý získal svoje prvé pódiové umiestnenie v kariére.

19.06.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 6796 [Šport - GP 500]

-

500-vky na GP Catalunia

Valentino Rossi jednoducho vyhral Katalánsku Veľkú cenu a zvýšil si náskok v Šampionáte na 26 bodov pred najväčším rivalom Maxom Biaggim, ktorý skončil druhý. Bol to perfektný víkend pre Hondu, ktorá oslavovala svoje 500-té víťaztvo vo Veľkých cenách.

19.06.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4913 [Šport - GP 250]

-

250-tky na GP Catalunia

Japonec Daijiro Katohvyprodukoval dalšie víťaztvo a vyhral už päť pretekov zo šiestich. Bol pod neustálym tlakom dalšieho japonca Tetsuya Haradu, ale ani raz počas 23 kôl nestratil koncentráciu.

19.06.2001 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5562 [Šport - GP 125]

-

125-tky na GP Catalunia

Víťaz Pole position Lucio Cecchinello sa po zbabranom štarte spamätal a nakoniec vyhral druhú Veľkú cenu vo svojej kariére. Miestny Katalánsky teenager, Toni Elias, robil všetko preto, aby mu to prekazil a potešil miestných fanúšikov, ale nestačilo to.

11.06.2001 - feci Čitatelia: 5825 [Šport - SuperBike]

-

Superbike world championship - EuroSpeedyway Lausitzring

Prvý závod Colin Edwards splnil očakávania svojich fanúšikov, keď po 23 kolách systémom štart-cieľ dojazdil na najlepšiom mieste ako sa dalo.