ISSN 1336-6491 | Online: 1924 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15875)
Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2007 – 9 – Holandsko – Assen, 30. 6. 2007 - Rossiho stíhačka

Pridané: 06.07.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 4259 [Šport - MotoGP]

Rossi - víťazstvo v Assene zo štvrtej rady, v štvrťlitroch opäť Lorenzo a v malorážkach Pasini.

Okruh Assen
Okruh Assen

MotoGP

Kvalifikácia sa išla na mokrej trati, takže k slovu sa dostali vodníci. Najrýchlejší bol Chris Vermeulen na Suzuki s časom 1.48.555. Že to nie je len v technike Ducati, nám ukázal Casey Stoner druhým časom pár stotín za Vermeulenom a z tretieho miesta štartoval Randy DePuniet na Kawasaki. Valentino Rossi štartoval až z jedenásteho miesta.

Pretek sa už ale išiel ako suchý, najlepšie odštartoval Stoner, nasledovaný dvoma motocyklami Suzuki s Vermeulenom a Hopkinsom. Stoner si začal vytvárať náskok, hore jazdeckým poľom sa začal predierať aj Nicky Hayden, ktorý predvádzal pekné predbiehacie manévre a divoké drifty, akoby ani na osemstovke nesedel. V štvrtom kole bol vo vedení Stoner, druhý bol Hopkins a tretí Hayden. Postupom nahor upozorňoval na seba aj Rossi, v ôsmom kole bol už na treťom mieste. Škoda poklesu Chrisa Vermeulena, ktorý sa dokonca nevyhol kolízii s Randy DePunietom. Chris v jazde pokračoval, pre Randyho preteky skončili. V pätnástom kole bol Valentino už za Stonerom na druhom mieste, tretí sa držal Hayden. Rossi sa tentoraz nechcel uspokojiť s porážkou a dostal sa pred Stonera, dokonca mu začal utekať. Jeho stíhaciu jazdu zastavil až cieľ, na druhom mieste dokončil Stoner a tretie miesto udržal Hayden. Zázračný chlapík Anthony West skončil deviaty.

250ccm

Poleposition si časom 1.39.958 zaknihoval Jorge Lorenzo, prvú radu na štarte ešte doplnili Dovizioso, Bautista a Aoyama. Karel Abrahám vyrážal do bojov z 20. priečky.

V preteku zvíťazil Jorge Lorenzo, ktorý si túto sezónu počína suverénne. Druhý skončil Alex DeAngelis, tretí Alvaro Bautista a štvrtý ďalší pretekár na „A“, Andrea Dovizioso. Karel Abrahám si pripočítal jeden bod za 15. miesto.

• 1. Lorenzo 178 b
  • 2. Dovizioso 155 b
  • 3. DeAngelis 155 b
  • 4. Bautista 116 b
  • 5. Barbera 80 b

125ccm

V kvalifikačnom tréningu sa opäť darilo Pasinimu, ktorý v ňom zajazdil najrýchlejší čas 1.45.603, druhý bol Lukáš Pešek, tretí Corsi a štvrtá Gadea.

V preteku sa už od samotného štartu držal v popredí Mattia Pasini, ktorého jazda bola určite aj podľa jeho predstáv. Do konca sa nenechal nikým predbehnúť a zvíťazil. V boji o strieborný kov figurovalo až sedem mien, medzi ktorými nechýbalo meno Pešek. Až konečné odmávnutie určilo definitívne poradie, druhý skončil Hector Faubel, tretí Gábor Talmácsi. Lukášovi sa ušla siedma priečka, podľa jeho slov to bol dobrý výsledok, keďže v posledných veľkých cenách sa mu nedarilo.