ISSN 1336-6491 | Online: 2309 | Redakcia

Spolu odpovedi: 26228
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15845)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10383)

WSBK 2007 – 10 – Anglicko, Brands Hatch, 5. 8. 2007 Sofuoglu majster sveta! Toseland prvé double

Pridané: 08.08.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3459 [Šport - SuperBike]

Britské Brands Hatch nám odhalilo zopár prvenstiev, Kenan Sofuoglu sa stal majstrom sveta v superšportoch a James Toseland získal na domácej pôde prvé double vo svojej kariére.

Divoký okruh Brands Hatch

Superbike

Troy Bayliss bol najrýchlejším chlapíkom v superpole, jeho čas mal hodnotu 1.25.607. Druhý čas mal James Toseland, ďalej stáli v prvej rade Nori Haga a Yukio Kagayama. Jakub Smrž štartoval zo 17. miesta.

Jazda 1

Štart sa vydaril najlepšie Baylissovi, viedol aj po prvom kole. Za ním sa držali Toseland a Corser. V treťom kole si urobili z Baylisstica otloukánka, najskôr z jednej strany Toseland, hneď na to z druhej Haga. Až to skončilo nakoniec v piatom kole pádom Baylissa na „predok“. Poradie na čele bolo na dlhšiu dobu v znení Toseland, Haga, Corser. Zatiaľ sa ale viedla dobrá bitka o štvrtú pozíciu, ktorú viedol Xaus s Kagayamom a neskôr aj Biaggi. Max sa postupne dostal pred oboch jazdcov a po Hagovom výlete mimo trať bol už tretí. Špička išla teda v poradí Toseland, Corser, Biaggi a Kagayama. Jazdci tímu Suzuki Corona zvádzali medzi sebou skvelé súboje, o voľákej tímovej stratégii ani reči. Haga pokračoval po výlete deviaty. Toseland si vybudoval štvorsekundový náskok, ktorý udržal a zvíťazil. Druhý skončil Troy Corser s deravým plexi, ktorý zaspomínal, ako to bývalo na stupňoch víťazov a tretí Max Biaggi. Tesne pred koncom jazdy to poriadne „rozflákal“ Kagayama, našťastie len motocykel. Jakub Smrž dorazil na 14. pozícii.

Jazda 2

V druhej jazde mal taktiež najlepší štart Bayliss, no po prvom kole už viedol Toseland, sledovaný Hagom a Corserom. Biaggi mal „Jump Start“ a tak musel absolvovať „Ride Through“. Čo znamená, že vyrazil ešte pred zhasnutím svetiel a musel prejsť boxovou uličkou predpísanou rýchlosťou. Na čele sa striedali Haga s Toselandom, spoza nich to stále sledoval Corser. Zlé správy prišli pre fandov Jakuba, ktorý žiaľ havaroval. Troy Bayliss sa prepadal štartovým poľom, Max Biaggi jazdil po prejazde boxmi šestnásty. Toseland mal veľkú chuť na svoje prvé „double“ a tak sa divokým manévrom takmer až po tráve dostal pred Hagu a zvíťazil aj v druhej jazde. Tretí dokončil Corser, Bayliss bol nakoniec siedmy a za ním dorazil Biaggi. Toseland mal takú radosť, že sa s domácimi fanúšikmi podelil o všetko, v boxoch sa objavil iba v trenírkach. Hm, škoda, že to takto nebýva aj pri tenise... ženskom.

Supersport

Poleposition si vybojoval minuloročný majster Sebastien Charpentier, suverén tejto sezóny, Kenan Sofuoglu štartoval z druhej pozície, za nimi stáli Fujiwara a Parkes.

Charpentier má ale tento rok veľkú smolu, do zahrievacieho kola odchádzal z boxov a tak musel štartovať z poslednej pozície. Do preteku raketovo vyštartoval Sofuoglu, neskôr sa pred neho dostal domáci Craig Jones, ktorý sa vo vedení udržal šesť kôl až kým nehavaroval. Na čele jazdil potom Parkes, za ním Sofuoglu a Harms. O tretie miesto zvádzali skvelý súboj Harms vs. Roccoli. Do cieľa sa už Sofuoglu nepokúšal riskovať, na to aby sa tri preteky pred koncom sezóny stal majstrom sveta mu stačilo dôjsť na druhom mieste. Tak sa aj stalo a po skončení jazdy dostal na svoju helmu kráľovskú korunu. Pretek vyhral Parkes a tretí bol nakoniec Roccoli, ktorý prešiel cieľom tesne vedľa Harmsa po tráve. Matt Lagrive desiatym miestom rozžiaril tváre v tíme KL Intermoto Czech. Charpentier dokončil pretek pätnásty, no aby nebolo jeho smoly málo, pre neskoré odovzdanie motocykla na kontrolu bol nakoniec diskvalifikovaný. Vďaka tomu sa posunul druhý jazdec KL Intermoto Mauro Sanchini na bodovanú 15. pozíciu.

Majster sveta superšportov – Kenan Sofuoglu a Honda CBR600RR

• 1. Sofuoglu 206 b
  • 2. Foret 126 b
  • 3. Fujiwara 87 b
  • 4. Harms 75 b
  • 5. Parkes 75 b

V tíme Hannspree Tenkate zrejme vedia ako na to, za titulom zrejme mieri aj James Toseland, ktorého budúci rok uvidíme v MotoGP tíme Yamaha Tech 3. No a jeho miesto dostane práve Kenan Sofuoglu.

Po dlhšej pauze sa nám predstavia superbajky a spol. 9. septembra na nemeckom Lausitzringu.

Pridané: 08.08.2007 Autor: Brambo Zdieľať