ISSN 1336-6491 | Online: 1374 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15788)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2007 – 5 – Francúzsko – Le Mans, 20. 5. 2007, Chris Vermeulen zvíťazil prvýkrát v kariére MotoGP

Pridané: 22.05.2007 Autor: Brambo
Čitatelia: 3707 [Šport - MotoGP]

Na známom okruhu Le Mans vo Francúzsku sa odjazdili piate preteky tohtoročného šampionátu MotoGP.

MotoGP

Kvalifikácia bola pomerne prekvapivá, poleposition si vyjazdil časom 1.33.616 Colin Edwards, druhý stál na štarte Casey Stoner a tretí Carlos Checa. Valentino Rossi štartoval zo štvrtej pozície.

Mapa okruhu Le Mans

Pretek bol tesne pred štartom vyhlásený ako mokrý, k tomu navyše 6 stupňov Celzia, tak to nám sľubovalo zaujímavé momenty. Jazdci ale odštartovali tak, ako boli pripravený do suchého preteku. Najlepšie vyrazil po zhasnutí svetiel Casey Stoner, sledovaný Rossim a Hopkinsom. Na jazdcoch bolo vidno, že idú opatrne, trať bola vlhká a na kamerách sa začínali objavovať kvapky. Na čele sa usadil Rossi, za ním Alex Barros, no dopredu za začali predierať jazdci, ktorých vídame viac v tej druhej desiatke. Randy DePuniet a Sylvain Guintoli sa postupne prebojovali až na prvé dve priečky, bolo fantastické sledovať, ako berú jedného jazdca za druhým. Vody však pribúdalo a síce efektná, ale riskantná jazda sa nevyplatila Checovi, Guintolimu, Eliasovi a aj DePunietovi, čo bola veľká škoda. To sa už ale začal pohyb v boxoch, čo nasvedčovalo výmenám motocyklov za mokré. Do vedenia sa po výmenách dostal Chris Vermeulen na Suzuki a do konca svoje vedenie udržal. Postavil sa tak po prvý krát v kariére MotoGP na priečku najvyššiu. Druhý skončil Marco Melandri a tretí Casey Stoner.

250ccm

Kubatúra 250ccm sa išla za sucha, poleposition si zabezpečil Jorge Lorenzo časom 1.37.934, vedľa neho stáli Julian Simon, Hector Barbera a Tomas Luthi. Karel Abrahám štartoval z miesta 17. V samotnom preteku zvíťazil Lorenzo, ktorý s istotou kráča za titulom, druhý skončil Dovizioso a tretí DeAngelis. Abrahám kôli kolízii, keď bol zostrelený iným jazdcom nedokončil.

1. Lorenzo 120 b
  2. Dovizioso 88 b
  3. DeAngelis 75 b
  4. Bautista 64 b
  5. Barbera 47 b

125ccm

Poleposition v najslabšej kubatúre patrilo vďaka času 1.43.111 Pasinimu, prvú radu doplnili Smith, Koyama a Faubel. Lukáš Pešek štartoval z piatej pozície. Taktiež v suchom preteku vyhral Sergio Gadea pred Lukášom Peškom a Bradley Smithom. Druhým miestom si Pešek zvýšil náskok v celkovom poradí o deväť bodov pred Talmácsim.